Śledź nas

news

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: znamy zwycięzcę 8. odcinka – było nastrojowo i romantycznie

Opublikowano

w dniu

8. odcinek programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” za nami! Wiemy, kto wygrał!

8. odcinek 15. edycji programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przeszedł już do historii. Jako pierwszy na scenie pojawił się Elvis Presley, czyli Chris Cugowski. Aktor porwał do tańca całą publiczność wykonując utwór „Jailhouse Rock”. Katarzyna Skrzynecka mówiła:

Chrisie! Ty jesteś rockowy facet! Naprawdę to jest dla ciebie stworzone, a to było to mega ciężkie zadanie, włącznie z całą choreografią, która udała ci się fantastycznie! Dla mnie to był występ na 10!  

HOT NEWS- Małgorzata Tomaszewska w intymnej rozmowie z Carlą Bruni – co zdradziła Pierwszej Damie Francji?

Katarzyna Łaska nie miała łatwego zadania jako Montserrat Caballéo, ale otrzymała owacje na stojąco za operowe wykonanie arii „O mio babbino caro”. Kasia po raz kolejny pokazała, że ma potężny głos! Zadanie nie było łatwe, ale Kasia poradziła sobie fenomenalnie. Małgorzata Walewska zachwycała się:

Ja też próbowałam robić Montserrat Caballéo, nawet nie wiem, czy nie zrobiłaś tego z lepszym skutkiem. Chodzi o to, że uchwyciłaś jej wszystkie maniery. I to, czym wygrałaś ten występ, to jest wielki spokój, który udało Ci się uzyskać. I nie dałaś się sprowokować nerwom! Trzymałaś oddech na wodzy. Widziałam, że wszystko dokładnie wiesz, co robisz, wiesz, jak technicznie zaatakować, żeby się udało. Dlatego to było takie piękne i dlatego mam taki wielki szacunek! Po prostu stąd się bierze mój wielki zachwyt, bo wiadomo, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy, a ty to przeskoczyłaś. Kasia, jesteś wspaniała!  Wspaniały debiut operowy!

Następnie Basia Kurdej-Szatan razem ze swoim mężem Rafałem wcielili się w Whitney Houston i Enrique Iglesiasa. Duet wykonał utwór „Could I have this kiss forever”. Skrzynecka oceniała:

Występ był piękny! Rafał byłeś cudnym Iglesiasem i brzmiałeś jak Iglesisas. Basia, to było mega trudne, żeby złapać klimat, wokal, już nie mówię o tych wszystkich melizmatach, które śpiewa Whitney Houston, które dla wielu wokalistek są w ogóle nie do wykonania. W bardzo wielu miejscach brzmiałaś łudząco podobnie do Whitney. Efekt całości był naprawdę cudny

Tomasz Ciachorowski zmierzył się z Leonardem Cohenem i jego “In my secret life”. To właśnie ten romantyczny występ zapewnił mu miejsce na podium! Gromee mówił:

Czekałem na ten występ! Naprawdę to było magiczne, takie subtelne, delikatne i właściwie doskonałe

Następnie na scenie pojawiła się Klara Williams, która wcieliła się w postać Ray’a Dorseta z zespołu Mungo Jerry i zaśpiewała utwór „In the summertime”. Aktorka przeniosła nas w lata 70., czas dzieci kwiatów. Kasia Skrzynecka oceniła:

Klara, podeszłaś do tego z ogromnym poczuciem humoru, na luzie, z dystansem, i całe szczęście! Uroczy był to występ, pogodny 

Jako 6. na scenie pojawił się Robert Janowski. Jako Grzegorz Markowski z zespołu Perfect zaśpiewał kultową “Autobiografię”. Podczas występu towarzyszył mu gitarzysta Perfectu Dariusz Kozakiewicz. Walewska mówiła:

Były obszerne momenty, kiedy bardzo się zbliżałeś barwą do oryginału. Sama treść, którą niesie ten tekst jest tak przejmująca i ty tą treść rozumiesz i jesteś człowiekiem, który sam to przeżył. Myślę, że jeżeli mielibyśmy się  zbliżać do oryginału, to kto jak nie ty? Chodzi o przekaz emocjonalny, gestykulacja, która była łudząco podobna, bardzo dobra charakteryzacja. Jesteś blisko duchem i przeżyciami do postaci, dlatego uważam, ze to było bardzo prawdziwe i bardzo piękne

Z kolei Paulina Sykut-Jeżyna wcieliła się w królową pop-latino Jennifer Lopez z utworem „Ain’t it funny”. Prezenterka nie tylko musiała śpiewać, ale i wykonać skomplikowaną choreografię. Skrzynecka dodała:

Paulina, jesteś przecudną, pełną wdzięku Jennifer Lopez. Aczkolwiek dziś troszkę mi zabrakło takiej struny, siły w choreografii. W głosie też było delikatniej niż brzmienie Jennifer Lopez i w oczach było też troszkę bardziej delikatnie niż u niej. Ona ma wszędzie pazur, ona jest tam naciągnięta jak struna hiszpańskiej gitary

Jako ostatni wystąpił Adam Zdrójkowski, który jako Organek wykonał utwór “O matko”. Gromee ocenił surowo:

Duży szacun za to, co tu zrobiłeś! Ty się potrafisz tak wtopić w tę rolę. Życie jest jak gitara, tylko trzeba wiedzieć jak dobrze w tę strunę uderzyć i ty naprawdę dobrze dziś w tę strunę uderzyłeś. Wokalnie czasami było niezbyt blisko, ale strunę idealne

Odcinek wygrał Tomasz Ciachorowski, a czek na 10 tysięcy złotych przekazał na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

Tabela wyników po pierwszym odcinku wygląda następująco:

  1. Tomek Ciachorowski
  2. Kasia Łaska
  3. Chris Cugowski
  4. Adam Zdrójkowski
  5. Basia Kurdej – Szatan
  6. Robert Janowski
  7. Paulina Sykut – Jeżyna
  8. Klara Williams

Zgadzacie się z werdyktem?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan wspólnie na scenie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” – wiemy, w kogo się wcielą!

Fot. Materiały prasowe Polsat

AW

news

“Kobieta na krańcu świata”: Martyna jedzie do Kenii i poznaje interpłciową Darlan

Opublikowano

w dniu

przez

"Kobieta na krańcu świata"

Martyna Wojciechowska i ekipa jej programu “Kobieta na krańcu świata” zawitali do Kenii!

W Kenii mieszka 55 milionów osób, w tym 40 różnych plemion, posługującymi się prawie 70 językami. Niestety nawet w tak różnorodnym miejscu, nie wszyscy są akceptowani, a za inność można stracić życie. W Kenii Martyna poznaje niezwykłą osobę – Darlan Rukih, bohaterkę piątego odcinka „Kobiety na krańcu świata”.

HOT NEWS- Jacek Kurski zorganizuje koncert dla żołnierzy na granicy – gwiazdą wieczoru Edyta Górniak

Darlan Rukih jest artystką: śpiewa, nagrywa teledyski, projektuje ubrania i głosi tolerancję wobec wszystkich ludzi. Darlan twierdzi, że jest pierwszą osobą interpłciową w Kenii, która się ujawniła. Dzisiaj ma wielu fanów, jednak nie zawsze tak było.

Kiedyś nazywano ich obojnakami czy hermafrodytami. Niektóre interpłciowe osoby rodzą się z narządami płciowymi odmiennymi od tych typowych dla chłopca lub dziewczynki. Niektóre mają różnice w budowie wewnętrznej, o czym dowiadują się w okresie dojrzewania albo gdy pojawiają się trudności ze spłodzeniem potomka. Na Zachodzie operacje normalizujące to norma, jednak w Afryce sytuacja jest o wiele gorsza. Interpłciowe dziecko często traktowane jest jak klątwa dla społeczności i … zabijane!

Darlan nie miała łatwego dzieciństwa: było to pasmo poniżeń, kąśliwych uwag, wreszcie napaści i ogromnej samotności. Dziś, pomimo tak trudnych i bolesnych doświadczeń z przeszłości, Darlan jest osobą sukcesu, która centrum uwagi kieruje na „innych”: odrzuconych, poniżonych, samotnych. Jej kościół nazywa się Apostol Darlan Rukih i jest jednym z 4000 oficjalnie zarejestrowanych kościołów w Kenii. Skupia pół miliona wiernych i głosi konieczność szacunku i otoczenia opieką wszystkich odrzuconych.

Kenia jest pierwszym afrykańskim krajem, który uwzględnił osoby interpłciowe w spisie powszechnym. Na świecie żyje ok. 134 mln osób transpłciowych.

Piąty odcinek „Kobiety na krańcu świata” już w niedzielę, 28 listopada, o godz. 11:30 w TVN.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- MasterChef: Kto wejdzie do finału 10. edycji?

Fot. Materiały prasowe TVN

AW

Kontynuuj czytanie

news

Jacek Kurski zorganizuje koncert dla żołnierzy na granicy – gwiazdą wieczoru Edyta Górniak

Opublikowano

w dniu

przez

kurski

W TVP odbędzie się koncert dla żołnierzy broniących granicy!

Sytuacja na granicy Polsko-Białoruskiej pozostaje napięta – nadal koczują tam imigranci, którzy próbują przedostać się na terytorium Unii Europejskiej. Ze strony polskiej, granicy pilnują żołnierze i Straż Graniczna, którzy za swoją pracę zostaną uhonorowani koncertem zorganizowanym przez TVP!

HOT NEWS- MasterChef: Kto wejdzie do finału 10. edycji?

Jacek Kurski na antenie Telewizji Polskiej zorganizuje koncert pod tytułem“Murem za polskim mundurem”. Jak dowiedział się portal Plotek, w wydarzeniu mają wziąć udział największe polskie gwiazdy, a punktem kulminacyjnym wieczoru ma być występ Edyty Górniak. Z kolei źródło portalu Pomponik potwierdziło:

Ogłosili na razie jedno nazwisko i to Edyta Górniak 

Ze wstępnych informacji wynika, że koncert odbędzie się 5 grudnia.

Dobry pomysł?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Justyna Steczkowska wyznaje w The Voice: Podpisałam intercyzę, że nie będę zmywać garnków

scena z: Edyta Górniak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
scena z: Edyta Górniak, SK: Koncert TVP “Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
The Voice Kids 4 final Edyta Gorniak wystep specjalny
scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA
scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Fot. Akpa

AW

Kontynuuj czytanie

news

MasterChef: Kto wejdzie do finału 10. edycji?

Opublikowano

w dniu

przez

MasterChef

Finał jubileuszowej edycji MasterChefa zbliża się wielkimi krokami!

W 10. edycji MasterChefa, półfinaliści udali się do gastronomicznego centrum Europy, czyli Kraju Basków. W pierwszej konkurencji gościem będzie Paulo Airaudo – szef kuchni trzech restauracji i zdobywca łącznie 3 gwiazdek Michelin. To właśnie on pomoże wybrać jurorom pierwszego półfinalistę!

HOT NEWS- Justyna Steczkowska wyznaje w The Voice: Podpisałam intercyzę, że nie będę zmywać garnków

W drugiej części odcinka uczestników odwiedzi gigantka kulinarna Elena Arzak. Zdobywczyni 3 gwiazdek Michelin i szefowa kuchni prestiżowej restauracji Arzak. Półfinaliści będą mieli okazję zwiedzić tę wyjątkową restaurację i nauczyć się szefowej Eleny przygotowywania jednej z jej autorskich potraw. Odtworzenie przepisu będzie przepustką do wielkiego finału!

Emisja odcinka już w niedzielę o godz. 20:05 w TVN i Playerze!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Klaudia El Dursi planuje ciążę w przyszłym roku: Nie mam dziewczynki!

Fot. Materiały prasowe TVN

AW

Kontynuuj czytanie

news

Justyna Steczkowska wyznaje w The Voice: Podpisałam intercyzę, że nie będę zmywać garnków

Opublikowano

w dniu

przez

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska zdobyła się na zaskakujące wyznanie w The Voice of Poland!

Justyna Steczkowska powróciła w roli trenerki do programu The Voice of Poland. Na planie talent show zdradziła, jaką jest gospodynią domową:

Sprzątam tylko pomiędzy koncertami, czyli bardzo rzadko. Ale jak już sprzątam, to robię to doskonale. Błysk to mało powiedziane. To jest po prostu magia, tego się nie da opisać

HOT NEWS- Klaudia El Dursi planuje ciążę w przyszłym roku: Nie mam dziewczynki!

Zdradziła też, że nie lubi gotować, choć przyznała, że wychodzi jej to całkiem dobrze. Jednak największe zaskoczenie wywołała jej kolejna wypowiedź:

Ale nigdy tego nie robię, ponieważ podpisałam intercyzę, w której napisałam, że nie będę nigdy zmywać garnków, to jest nie moja praca. I nie zgadzam się w małżeństwie na takie traktowanie mnie

Okazuje się, że nie ma w związku z tym problemów w małżeństwie!

Pierwsze co zrobił mój mąż, kupił zmywarkę, a potem tak doskonale nauczył gotować dzieci, że w moi mężczyźni gotują w domu. Jeden i drugi świetnie gotuje, mąż świetnie gotuje, szwagier świetnie gotuje

Dobrze, że mężczyźni w domu Justyny zajmują się obowiązkami rodzinnymi, bo w pracy wokalistka będzie musiała wziąć sprawy w swoje ręce. Gwiazda będzie musiała zdecydować, kogo ze swojej drużyny pożegna, a komu pozwoli wystąpić w wielkim finale 12. edycji muzycznego talent show telewizyjnej Dwójki. Kogo wybierze Justyna Steczkowska? Kogo ocalą pozostali trenerzy?

Półfinałowy odcinek muzycznego talent show już dziś o 20:00 w TVP2. Będziecie oglądać?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Kto wygra You Can Dance – Nowa Generacja? Wielki finał tuż tuż

The Voice of Poland 12 bitwa 1 bitwy sezon dwunasty edycja dwunasta sesja foto Justyna Steczkowska
The Voice of Poland 12 bitwa 1 bitwy sezon dwunasty edycja dwunasta Justyna Steczkowska

Fot. Jan Bogacz TVP

AW

Kontynuuj czytanie

HITY