Śledź nas

news

Wojciech Mecwaldowski: „Lubię wiedzieć o czym mówię”

Solidnie przygotowuje się do każdej roli. Zanim postawił nogę na planie „Lekarzy” przyglądał się prawdziwym operacjom.

Jakimi priorytetami kieruje się serialowy Michał Karkoszka?

Michałowi bardzo zależy, żeby szpital spełniał oczekiwania nie tylko władz, ale i pacjentów. Dużą wagę przywiązuje więc do tego, by wszystko było na jak najwyższym poziomie. Jako ordynator chirurgii chce się otaczać wykwalifikowanym personelem. Nie liczy się dla niego rozgłos ani pieniądze.

Jak Pan się odnajduje w roli lekarza?

Dobrze. Wiadomo, że nie mogę powiedzieć, że jestem lekarzem ale staram się przynajmniej myśleć jak On i to mi pomaga odnaleźć się w tym dziwnym świecie.

Czy terminologia medyczna, którą co jakiś czas można usłyszeć w serialu bywa dla Pana zaskakująca?

Tak. Bardzo często, czytając scenariusz z wieloma nazwami spotykam się po raz pierwszy. Staram się ich uczyć na pamięć wraz z całym tekstem danej sceny. Muszę jednak przyznać, że zdarzają się trudne wyrazy, których łacińska wymowa sprawia problemy. Stąd nieraz mamy więcej dubli.

Pamięta Pan z jakim wyrazem były największe problemy?

Nie pamiętam, sporo tego jest. Często nie jestem w stanie przypomnieć sobie nic, po prostu, ot tak. Podobnie mam z opowiadaniem dowcipów na zawołanie, chociaż znam ich mnóstwo. Muszę w tym siedzieć, żeby o tym mówić.

Słyszałam, że stara się Pan zgłębiać wiedzę w dziedzinie lekarskich sformułowań.

Lubię wiedzieć, o czym mówię, zacząłem więc zaglądać do różnych źródeł, by poznać ich znaczenie.

Dołączył Pan do „Lekarzy” w czwartej serii. Wiem, że przed pierwszą transzą większość aktorów miała możliwość przyglądania się prawdziwym operacjom, m.in. w warszawskim szpitalu Banacha. Czy produkcja zapewniła Panu podobne przygotowanie do roli?

W ogóle zanim przyjąłem propozycję zagrania w „Lekarzach”, przeprowadziłem rozmowę z panią producent, podczas której poprosiłem bo inaczej sobie tego nie wyobrażałem żebym miał możliwość należytego przygotowania się do roli. Nie było z tym ze strony produkcji żadnego problemu za co im jestem bardzo wdzięczny. Dostałem więc kontakty do lekarzy i adresy szpitali, w których miałem okazję przyglądać z czym zmagają się wykwalifikowani lekarze. Pozwolono mi obserwować kilka zabiegów i operacji. Były to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenia.

Same obserwacje były wystarczające, czy na planie zawsze jest obecny jakiś fachowiec, który patrzy wam na ręce?

Na planie zawsze towarzyszy nam konsultant, który przygląda się wszystkiemu z boku i w razie potrzeby zgłasza reżyserowi, że coś zostało zrobione nie tak. Udziela też aktorom wskazówek, dotyczących np. trzymania narzędzi chirurgicznych czy zachowywania się przy stole operacyjnym itp.

Wracając do Pana wizyt w rzeczywistym szpitalu. Jakiego typu operacje miał Pan okazję widzieć na żywo?

Szczególnie zapamiętałem sytuację, kiedy w mojej obecności lekarze otworzyli klatkę piersiową pacjenta i wyjęli z niej bijące serce. Poza tym, że z zaciekawieniem przyglądałem się temu, co robią, nie miałem żadnych odczuć, typu mdłości, zawroty głowy, itp. Raczej zastanawiałem się gdzie ten człowiek teraz jest.

Czy posiada Pan jakieś cechy wspólne ze swoim bohaterem?

Michał, podobnie jak ja, stara się nie łączyć życia zawodowego z prywatnym i wykonywać swój zawód najlepiej jak potrafi.

Rozmawiała Martyna Rokita dla tygodnika “Kropka TV”wojciech mecwaldowski facebook

Fot. screeny z facebooka

news

Julia Wieniawa z ukochanym ryzykuje życie dla pięknego zdjęcia

wieniawa

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki weszli na środek jeziora…

Coraz więcej osób zastanawia się, czy gwiazd nie obowiązują te same zasady, co zwykłych obywateli. Celebryci tłumnie udali się na zagraniczne wakacje, jednak po powrocie nie znajdują się w dwutygodniowej kwarantannie! Natomiast Julia Wieniawa postanowiła złamać inną zasadę na wakacjach w kraju.

HOT NEWS- Lady Gaga śpiewa hymn na zaprzysiężeniu Bidena – to wykonanie przejdzie do historii

Pomimo zamkniętych hoteli, aktorka razem z ukochanym Nikodemem Rozbickim udała się na urlop w góry. Para razem z przyjaciółmi postanowili pójść na wycieczkę nad Morskie Oko. Zakochani, aby upamiętnić ten moment, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na środku zamarzniętego jeziora. Przypomnijmy jednak, że odkąd spadł śnieg i nastał mróz, media bez przerwy apelują o niewychodzenie na lód, bo jest to niebezpieczne. W górach dochodzi do wielu wypadków przez brak odpowiedzialności turystów…

Co sądzicie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Polska Paris Hilton w teledysku Pawła Tura – robi wrażenie?

scena z: Julia Wieniawa, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
Julia Wieniawa
scena z: Julia Wieniawa, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Julia Wieniawa, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

AW

Kontynuuj czytanie

news

Lady Gaga śpiewa hymn na zaprzysiężeniu Bidena – to wykonanie przejdzie do historii

gaga

Lady Gaga skradła show zaprzysiężenia Joe Bidena!

Na ten dzień czekało wiele osób na całym świecie. Joe Biden został zaprzysiężony w Waszyngtonie na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przypomnijmy, że pokonał Donalda Trumpa, który dzisiaj opuścił Biały Dom po zaledwie jednej kadencji. Tym samym nie powitał swojego następcy, co czynili wszyscy prezydenci od 150 lat.

HOT NEWS- Polska Paris Hilton w teledysku Pawła Tura – robi wrażenie?

Uroczystość zaprzysiężenia swoimi występami uświetniło wiele gwiazd: wokalistka Jennifer Lopez, wykonawca country Garth Brooks, a swój wiersz odczytała również młoda amerykańska poetka. Jednak największe wrażenie zrobiła Lady Gaga, której przypadł przywilej zaśpiewania hymnu narodowego. Jej mocny głos w akompaniamencie orkiestry zrobił fenomenalne wrażenie. Gaga zachwyciła również strojem. Miała na sobie granatowo czerwoną suknię, której rozkloszowana spódnica nadała jej charakter diwy. Na jej piersi dumnie prezentował się złoty gołąbek z oliwną gałązką, czyli symbol pokoju. Natomiast włosy miała upięte w warkocz na głowie przewiązany czarną wstążką.

Jak Wam się podoba?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Ostro! Jarosław Jakimowicz odpowiada na zarzuty o gwałt Piotra Krysiaka

AW

Kontynuuj czytanie

news

Polska Paris Hilton w teledysku Pawła Tura – robi wrażenie?

tura

Nowe wideo Pawła Tura robi wrażenie!

Paweł Tur od lat jest obecny na polskim rynku muzycznej z zespołem Centrala 57, ale na solową karierę zdecydował się dopiero w październiku zeszłego roku, gdy zaprezentował publiczności klip “Wilk”. W teledysku wystąpili bracia Collins, Adam Zdrójkowski i Monika Miller.

HOT NEWS- Ostro! Jarosław Jakimowicz odpowiada na zarzuty o gwałt Piotra Krysiaka

18 stycznia powrócił z nowym kawałkiem “Wiosna“, który nawiązuje do obecnej sytuacji pandemii. Utwór podkreśla pragnienia każdego z nas w tym trudnym czasie: bliskości drugiej osoby, odwzajemnionego uczucia, spokoju i zdrowia. W wideo wystąpiła Nikola Stajszczak, modelka ze stajni Małgorzaty Leitner. Dziewczyna uczyła się i mieszkała w Los Angeles od 15 roku życia. Modelka zyskuje coraz więcej fanów na Instagramie, a na swoim koncie ma kilka polskich i zagranicznych kontraktów reklamowych. Jest nazywana polską Paris Hilton, bo jej ojciec to właściciel kilku hoteli

Obejrzyjcie owoc ich współpracy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Małgorzata Opczowska zaufała fryzjerowi gwiazd – zobaczcie efekt jej metamorfozy!

AW

Kontynuuj czytanie

news

Ostro! Jarosław Jakimowicz odpowiada na zarzuty o gwałt

jakimowicz

Jarosław Jakimowicz stanowczo zaprzecza!

18 stycznia dziennikarz Piotr Krysiak opublikował na swoim Facebooku obszernym post, w którym opisał historię gwałtu na uczestniczce konkursu Miss Generation, do którego miało dojść w lutym 2020 roku w hotelu Parisel Palace w Klimkach pod Łukowem, gdzie odbywały się warsztaty. Ofiarą ma być pracująca w Wielkiej Brytanii, dyrektorka marketingu i PR. W poście czytamy:

Wracając do pokoju zauważyła idącą za nią gwiazdę publicystyki TVP INFO. Nie spodziewała się, że kiedy otworzy drzwi do pokoju. Tam miał ją zgwałcić

HOT NEWS- Małgorzata Opczowska zaufała fryzjerowi gwiazd – zobaczcie efekt jej metamorfozy!

Kobieta miała zgłosić sprawę policji, jednak funkcjonariusze nie chcieli jej pomóc. Mimo że posiadała nagranie gwałtu, skierowano ją do szpitala psychiatrycznego. Dopiero gdy lekarz zagroził policji, że ujawni ich zaniedbania, przeprowadzono u niej wymagane badania. Na nagraniu nie widać sprawcy, ale słychać ofiarę i gwałciciela. Mężczyzna groził ofierze, że nie odpuści i dodał, że jest powiązany z niemiecką grupą przestępczą.

Krysiak podobno zadzwonił do “gwiazdora TVP Info”, jednak mężczyzna zaprzeczył, że był wtedy w Łukowie. W swoim poście nie ujawnił nazwiska sprawcy z prostego powodu – wpisy na Facebooku nie są chronione prawem prasowym, więc mógłby zostać pozwany za zniesławienie. Dziennikarz nie jest obecnie związany z żadną redakcją.

Jednak już następnego dnia portal Onet.pl podał, że gwiazdorem miał być Jarosław Jakimowicz. W rozmowie z dziennikarzami portalu aktor związany z TVP Info zapewniał:

Nikogo nie zgwałciłem! Przysięgam na zdrowie moich dzieci! Nie jestem zdolny do takich czynów, brzydzę się agresją wobec kobiet. (…) Przyzwyczaiłem się do ataków, ale zarzuty o gwałt to przekroczenie wszelkich zasad. Jestem w każdej chwili gotowy zeznawać w prokuraturze

Natomiast Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej tak skomentował sprawę:

Łączenie Telewizji Polskiej z opisaną w internecie historią rzekomego gwałtu jest całkowicie nieuprawnione. Nawet z ww. postu jasno wynika, że przywoływane zdarzenie nie ma związku z produkcją realizowaną przez TVP

Dodał również, że do TAI nie wpłynęło ze strony policji czy prokuratury żadne zapytanie w tej sprawie. Instytucja nie posiada również żadnych skarg na publicystów TVP.

Co sądzicie o tej sprawie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Ruszyła budowa sceny na 29. Finał WOŚP – znamy wszystkich wykonawców

jakimowicz
scena z: Jarosław Jakimowicz, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

AW

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.