Mania odchudzania oraz dbania o zgrabną sylwetkę stała się obecnie tak powszechna, że wszędzie szukamy okazji do pozbycia się nadmiaru tłuszczyku. Każdy moment jest dobry. W pracy i na przystanku ćwiczymy zaciskając mięśnie pośladków, zamiast windy korzystamy ze schodów, a zmywając naczynia pracujemy nad nogami. 

Polecamy: RZECZOWO O MODELINGU: KSIĄŻKA MAŁGORZATY LEITNER

W tym wszystkim zapominamy, że odchudzanie może być przyjemnością. A co daje więcej radości niż bogata w kalorię czekolada? Seks! Żadne drakońskie ograniczenia, żadne katowanie się surowymi marchewkami i tęsknota za szarlotką z bitą śmietaną. 

Już podczas namiętnego pocałunku możesz stracić ok. 100 kcal. A przeciętny stosunek to utrata od 200 do 400 kcal. Przeciętny, bo im bardziej wyrafinowany, to i utrata kalorii większa. I wcale nie chodzi o to, żeby uprawiać jakieś cyrkowe sztuki. Wystarczy odrobina wyobraźni, urozmaicenie pozycji, a już spalisz więcej kalorii. Jeśli jednak zależy ci na tym, żeby spalić dużo, dużo więcej, trudno, musisz się bardziej przyłożyć i wykazać zdecydowanie większą aktywnością.

Podczas orgazmu nasz organizm wydziela oksytocynę. Ta z kolei obniża poziom kortyzolu we krwi, który przyczynia się do gromadzenia tłuszczu brzusznego i określany jest mianem hormonu stresu.

Połączcie przyjemne z pożytecznym i wybierzcie pozycje modelujące sylwetkę. Oto kilka propozycji: pozycja misjonarka – wyszczupla i ładnie podkreśla plecy (plecy kształtuje ta osoba, która w danym momencie jest na górze).  Smukłe ramiona zapewnia pozycja – most, a jędrne pośladki – łuk. Szczupły brzuszek pomoże wypracować pozycja na jeźdźca. Natomiast w pozycji cykady kształtują się smukłe uda.

Seks jest również świetnym lekiem antydepresyjnym, utlenia cały organizm. Jest jak aerobik – tętno wzrasta, oddech przyśpiesza, ciało wykonuje wysiłek fizyczny. Seks wzmacnia mięśnie i kości zarówno u mężczyzn i kobiet. Dodatkowo okazało się, że mężczyźni, którzy uprawiają seks minimum 2 razy w tygodniu są znacznie mniej narażeni na zawał, niż ci, którzy uprawiają go rzadziej niż raz w miesiącu.

Zobacz również: BIUSTONOSZ: JAK DOBRAĆ DO KSZTAŁTU PIERSI? – PODSTAWOWE ZASADY

Bądź na bieżąco z poradami – polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów