Zbigniew Wodecki na scenie obecny jest już ponad 40 lat. W swoich początkach związany był z krakowską Piwnicą pod Baranami i zespołem Anawa. Akompaniował też Ewie Demarczyk na skrzypcach, instrumencie na którym uczył się grać od wczesnych lat dziecięcych. Karierę wokalną rozpoczął nieco później, do dziś zresztą twierdzi, że jest przede wszystkim skrzypkiem, który śpiewać zaczął przez przypadek.

Polecamy:  Zbigniew Wodecki gra na przystanku autobusowym w Warszawie. Mamy film!

Ostatnio muzyk przypomniał o sobie szerokiej publiczności, wydając na nowo po latach swoją pierwszą płytę „1976: A Space Odyssey wraz z zespołem Mitch&Mitch. Znalazły się na niej zapomniane utwory z lat 70. w nowych aranżacjach, a wydawnictwo okazało się dużym sukcesem. Oprócz tego Wodecki cały czas jest bardzo aktywny zawodowo – gra ponad sto koncertów rocznie.

Mimo to, muzyk myśli już powoli o zakończeniu swojej działalności:

„Przyjdzie czas, żeby się żegnać z publicznością za jakieś 5 lat. Bogu dziękować jeszcze żyję i dopóki stoję, zęby i włosy mi nie wypadną, dopóty będę robił karierę”

Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze jakiś czas będziemy mogli cieszyć się jego głosem i muzykalnością. A Wy, lubicie piosenki Zbigniewa Wodeckiego?

Zobacz też: Gwiazdy kochają podróże? [Chajzer, Wodecki, Kopania, Breszka, Bensalem]

scena z: Zbigniew Wodecki, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

fot. Piętka Mieszko/AKPA

Bądź na bieżąco z show-biznesem i muzyką. Polub nas na Facebooku!


Nie ma więcej wpisów