Kto się pojawił?

Fanów Marty Lipińskiej w naszym kraju nie brakuje i trudno się dziwić, gdyż od 55 lat aktorka gości na dużych ekranach i deskach lokalnych teatrów. Uwielbiają ją przedstawiciele kilku pokoleń, co tylko uwydatnia jej wielkość!

Lipińska zapisała się w pamięci widzów m.in. jako Helena Stawska z “Lalki”, Emilia Korczyńska z “Nad Niemnem”, matka Aliny Krawczyk w “Miodowych latach”, Michałowa z “Rancza” czy Nowakowa z “Dziewczyn ze Lwowa”.

Obecnie zaś, miłośnicy jej kreacji teatralnych mogą podziwiać ją w warszawskim Teatrze Współczesnym w spektaklu “Lepiej już było” w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

7 stycznia 2017 roku o 18:30, stacja TVP Seriale wyemituje program “Marta Lipińska – bez tajemnic” – 55 – lecie pracy artystycznej.

Na jubileusz zostali zaproszeni goście specjalni, którzy w sposób zawodowy są związani z aktorką m.in. Jan Englert („Lalka”), Ewa Wencel („Nad Niemnem”), Ilona Ostrowska i Cezary Żak („Ranczo”), Katarzyna Ucherska („Dziewczyny ze Lwowa”), a także Wojciech Adamczyk – reżyser seriali „Ranczo” i „Dziewczyny ze Lwowa”

Zobaczcie galerię zdjęć z nagrywania “Marta Lipińska – bez tajemnic”.

[wzslider autoplay=”true” height=”600″]

fot. Stefa Gwiazd/Marcin Kmieciński


Nie ma więcej wpisów