Śledź nas

news

Wręczenie Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 już jutro. Przypominamy nominowanych!

Opublikowano

w dniu

To będzie najważniejszy, filmowy wieczór roku. Na to wydarzenie czekają wszyscy Ci, którzy większość swojego życia oddali zawodowi. Bez względu na to czy mowa o operatorach, reżyserach, aktorach czy scenografach. Polskie Nagrody Filmowe Orły to uhonorowanie ich pracy!

Przypomnijcie sobie kto w tym roku ma szansę na statuetkę:

1.NAJLEPSZY FILM EUROPEJSKI

Lewiatan (Leviathan) – reż. Andriej Zwiagincew

Nimfomanka część I (Nymphomaniac) – reż. Lars von Trier

Wielkie Piękno (La grande bellezza) – reż. Paolo Sorrentino

2. ODKRYCIE ROKU

– Ewa Gronowska – najlepsze kostiumy do filmu Bogowie

– Kacper Fertacz – najlepsze zdjęcia do Hardkor Disko

– Zofia Wichłacz – najlepsza główna rola kobieca Miasto 44

3. NAJLEPSZY DŹWIĘK

– Bartosz Putkiewicz – Powstanie Warszawskie

– Jan Freda, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński – Jack Strong

– Michał Fojcik, Bartłomiej Bogacki – Bogowie

NAJLEPSZY MONTAŻ

– Agnieszka Glińska – Jeziorak

– Jarosław Barzan – Bogowie

– Jarosław Kamiński – Jack Strong

– Michał Czarnecki – Miasto 44

4. NAJLEPSZE KOSTIUMY

– Ewa Gronowska – Bogowie

– Magdalena Rutkiewicz-Luterek, Dorota Roqueplo – Miasto 44

– Małgorzata Braszka, Michał Koralewski – Jack Strong

5. NAJLEPSZA SCENOGRAFIA

– Grzegorz Piątkowski, Marek Warszewski – Miasto 44

– Joanna Macha – Jack Strong

– Wojciech Żogała – Bogowie

6. NAJLEPSZA MUZYKA

– Czesław Niemen – Sen o Warszawie

– Jan Duszyński – Jack Strong

– Witold Lutosławski – Granatowy Zeszyt

– Wojciech Kilar – Obce ciało

7. NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA

– Karolina Gruszka – Pani z przedszkola

– Kinga Preis – Bogowie

– Kinga Preis – Pod Mocnym Aniołem

8. NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA

– Adam Woronowicz – Pani z przedszkola

– Arkadiusz Jakubik – Pod Mocnym Aniołem

– Ireneusz Czop – Jack Strong

– Piotr Głowacki – Bogowie

9. NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA KOBIECA

– Agata Kulesza – Pani z przedszkola

– Maja Ostaszewska – Jack Strong

– Zofia Wichłacz – Miasto 44

10.NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY

Efekt domina – reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

Powstanie Warszawskie” – reż. Jan Komasa

Sen o Warszawie” – reż. Krzysztof Magowski

11.NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA MĘSKA

– Marcin Dorociński – Jack Strong

– Robert Więckiewicz – Pod Mocnym Aniołem

– Tomasz Kot – Bogowie

12.NAJLEPSZY SCENARIUSZ

– Krzysztof Rak – Bogowie

– Władysław Pasikowski – Jack Strong

– Wojciech Smarzowski – Pod Mocnym Aniołem

13.NAJLEPSZE ZDJĘCIA

– Andrzej Ancuta Kier, Stefan Bagiński Stefan, Stanisław Bala Giza, Roman BanachŚwierk, Antoni Bochdziewicz Wiktor, Jerzy Gabryelski Orski, Wacław Feliks KaźmierczakWacek, Seweryn Kruszyński, Kazimierz Pyszkowski, Edward Szope, Ryszard Szope, Henryk Vlassak Wania, Antoni WawrzyniakAntonio,

– Jerzy Zarzycki PIKPowstanie Warszawskie

– Marian Prokop – Miasto 44

– Piotr Sobociński Jr. – Bogowie

14. NAJLEPSZA REŻYSERIA

– Jan Komasa – Miasto 44

– Łukasz Palkowski – Bogowie

– Władysław Pasikowski – Jack Strong

15. NAJLEPSZY FILM

Bogowie – reż. Łukasz Palkowski

Jack Strong – reż. Władysław Pasikowski

Miasto 44 – reż. Jan Komasa

16.NAJLEPSZY FILMOWY SERIAL FABULARNY

Czas Honoru- Powstanie – reż. Jan Hryniak

Ranczo (seria 8) – reż. Wojciech Adamczyk

Wataha – reż. Kasia Adamik, Michał Gazda

[wzslider autoplay=”true” height=”600″]

Zdj – Screen z Facebook’a/Orły 2015

 

 

news

Kamil Szymczak BAŁ się Artura Szpilki w “The 50” – nie uwierzycie jak go nawał po programie!

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

The 50. Manuela Michalak i Piotr „Gulczas” Gulczyński z Big Brother: Po co PSUĆ ludziom ŻYCIE?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

news

Wielki transfer Gabi Drzewieckiej do TVP! Tak wyglądał jej debiut na Fryderykach 2025 – zobacz galerię zdjęć i relację prosto z gali

Opublikowano

w dniu

przez

Tego nikt się nie spodziewał. Po latach związku z konkurencyjną stacją, Gabi Drzewiecka pojawiła się na ekranie Telewizji Polskiej. Jej pierwszy raz w TVP przypadł na wyjątkową okazję – galę Fryderyków 2025. Czy poradziła sobie z presją debiutu? Dowiedz się więcej i zobacz galerię zdjęć z dzisiejszej gali!

To był wieczór pełen niespodzianek, nie tylko muzycznych. Gala Fryderyków 2025 odbyła się w krakowskiej Tauron Arenie, a cała oprawa wydarzenia miała wyjątkowy charakter – nie tylko ze względu na artystów, ale i prowadzącą. Gabi Drzewiecka, która przez lata kojarzona była z TVN, zaliczyła swój pierwszy występ na antenie TVP. Jej transfer można śmiało nazwać transferem roku – zaskakującym i znaczącym.

Gabi Drzewiecka przez dekadę była ważną twarzą stacji TVN. Można było ją oglądać w roli reporterki w “Dzień Dobry TVN”, była uczestniczką programu “Azja Express”, a w 2019 roku poprowadziła “Big Brothera”. Niewiele osób jednak wiedziało, że zakulisowo od jakiegoś czasu rozważała zmianę zawodowego kursu. I właśnie podczas Fryderyków po raz pierwszy zobaczyliśmy ją w nowej roli – na antenie Telewizji Polskiej.

Jej wejście na scenę było poprzedzone symbolicznym otwarciem gali – występem Edyty Bartosiewicz, która zaśpiewała nieśmiertelny hit “Sen”. Chwilę później publiczność powitała Gabi Drzewiecka, która z wielką klasą przywitała gości i zapowiedziała kolejny występ – Krzysztofa Zalewskiego, jednego z gości muzycznych wieczoru.

To nie był jednak tylko wieczór emocji muzycznych – gala miała również charakter historyczny. Po kilku latach przerwy Fryderyki powróciły do TVP, zrywając tym samym z dotychczasową współpracą z TVN. Tę zmianę z dumą podkreślano już w pierwszych minutach wydarzenia. Na scenie padło też ważne przypomnienie – Kasia Nosowska ma na koncie aż 34 statuetki Fryderyków, co czyni ją absolutną rekordzistką.

POLECAMY: Gurłacz i Kaczorowska pod ostrzałem mediów. „Mam żonę, która to czyta, mam dzieci” – emocjonalny apel aktora

Jak wypadła Drzewiecka podczas Fryderyków?

Gabi Drzewiecka, choć była nową twarzą w Telewizji Polskiej, doskonale poradziła sobie z prowadzeniem wydarzenia. Nic dziwnego – ma przecież duże doświadczenie przy największych festiwalach muzycznych. W przeszłości prowadziła m.in. Top of The Top Sopot Festival, a także sylwestry organizowane przez TVN. Jej obycie sceniczne, luz i profesjonalizm sprawiły, że od razu zyskała sympatię widzów.

Wśród tegorocznych nominowanych znaleźli się m.in. Kaśka Sochacka, Margaret, Sara James, Tomasz Makowiecki, Daria ze Śląska, Wiktor Dyduła, Sobel oraz Piotr Rogucki. Muzyczne emocje, rywalizacja i występy na żywo sprawiły, że wieczór zapadnie w pamięć na długo – nie tylko ze względu na artystyczny poziom, ale również na medialny wydźwięk debiutu Drzewieckiej.

Jednym z najbardziej poruszających momentów wieczoru było wręczenie statuetki w prestiżowej kategorii Artysta Roku. Ceremonia ta zamknęła galę, a nagrodę wręczyli wspólnie prezydent Krakowa oraz legenda polskiej sceny – Edyta Bartosiewicz. Statuetka trafiła w ręce Krzysztofa Zalewskiego, który nie krył wzruszenia.

Jezus Maria, dziękuję. Byłem przekonany, że Kaśka Sochacka dostanie Fryderyka – wyznał zdziwiony prosto ze sceny, rozbawiając publiczność.

Nieco wcześniej, zanim emocje sięgnęły zenitu, na scenie pojawiła się Kasia Nosowska, by ogłosić wyjątkową decyzję Akademii Fonograficznej – Złoty Fryderyk w tym roku trafi do Beaty Kozidrak, która niestety nie mogła pojawić się osobiście na gali. Nosowska, w swoim charakterystycznym, poruszającym stylu, skierowała do niej pełne ciepła i uznania słowa, podkreślając jej ogromny wpływ na polską muzykę i ponadczasową charyzmę.

Mam ogromny zaszczyt wręczyć nagrodę Beacie Kozidrak i właściwie mogłabym na tym zaprzestać, bo to jest jedna z nielicznych artystek, które są i wydaje mi się, że nie ma tutaj, ani przed telewizorami, ani jednej osoby, która nie miałaby jakiegoś wspomnienia z którymś z jej utworów. To jest kobieta, która opowiada siebie poprzez słowo, muzykę, strój, a czasami nawet poprzez taniec i nikogo nie pyta o zgodę, o pozwolenie – wyznała Nosowska.

W poruszającym wystąpieniu nie tylko podkreśliła zasługi Beaty dla polskiej sceny muzycznej, ale też z ogromnym szacunkiem odniosła się do jej postawy życiowej, odwagi i siły.

Beata jest osoba, która z kopniaka traktuje bramę, która zamyka zagrodę przeznaczoną dla kobiet dojrzałych i pokazuje nam, że nie musimy się starzeć godnie na marginesie, tylko możemy po prostu starzeć się godnie na parkiecie – dodała.

Tuż po przemówieniu Kasi Nosowskiej na ekranie wyświetlono poruszające nagranie, które zaskoczyło i wzruszyło publiczność. Kamera przeniosła widzów do Lublina, gdzie Nosowska osobiście wręczyła Złotego Fryderyka Beacie Kozidrak. To intymne i pełne emocji spotkanie pokazano w formie materiału wideo – wyjątkowego nie tylko ze względu na sam moment, ale również dlatego, że był to pierwszy od dawna publiczny występ Kozidrak, która ostatnio unikała mediów. Wzruszona artystka odebrała statuetkę w swoim rodzinnym mieście, a cały materiał został nagrodzony gromkimi brawami przez widzów zgromadzonych w krakowskiej Tauron Arenie.

Bardzo chciałam osobiście odebrać tę wspaniałą nagrodę, ale lekarze postanowili inaczej, biorą pod uwagę mój bezpieczny powrót do zdrowia. Dziękuję zatem wszystkim, którzy zadecydowali o przyznaniu Złotego Fryderyka właśnie mi – powiedziała w nagraniu.

Po serdecznych podziękowaniach skierowanych do fanów, bliskich, przyjaciół i całej ekipy, która towarzyszy jej od lat, Beata Kozidrak zaskoczyła wszystkich zapowiedzią muzycznych planów. Jak podkreśliła, to dopiero początek tego, co dla niej i jej publiczności nadchodzi. Już 29 listopada artystka wystąpi z wyjątkowym koncertem w łódzkiej Atlas Arenie, obiecując nowe brzmienia, świeżą energię i wielkie emocje. To symboliczny powrót na wielką scenę – i jasny sygnał, że Beata nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Oto zwycięzcy Fryderyków!

  • Artysta Roku: Krzysztof Zalewski
  • Złoty Fryderyk: Beata Kozidrak
  • Singiel Roku Pop: Kaśka Sochacka – “Szum”
  • Singiel Roku Hip Hop: Quebonafide – “Futurama 3”
  • Singiel Roku Pop Alternatywny: Zalewski – “Zgłowy”
  • Fonograficzny Debiut Roku: Wiktor Waligóra
  • Album Roku Pop: Kaśka Sochacka – “Ta druga”
  • Album Roku Hip Hop: O.S.T.R. – “XX”
  • Album Roku Rock & Blues: Zalewski – “Zgłowy”
  • Album Roku Metal: Behemoth – “XXX Years Ov Blasphemy”
  • Album Roku Muzyka Ilustracyjna: Andrzej “Webber” Mikosz – 1989 (Musical)
  • Album Roku Muzyka Korzeni: Kapela ze Wsi Warszawa & Bassałyki – “Sploty”
  • Album Roku Muzyka Alternatywna: Brodka – “Wawa”
  • Album Roku Pop Alternatywny: Daria ze Śląska – “Na południu bez zmian”

Zobacz, jak wyglądał ten wyjątkowy wieczór oczami naszych fotoreporterów! Stylizacje gwiazd, momenty ze sceny i kulisy debiutu Gabi Drzewieckiej w TVP – galerię zdjęć z gali Fryderyki 2025 znajdziesz poniżej. Nie przegap ani jednego kadru z tego niezapomnianego wydarzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sędzia Anna Maria Wesołowska powraca do telewizji – w “Halo tu Polsat” opowiedziała o nowym projekcie

Który występ i jaka kreacja podobała Wam się najbardziej? Napiszcie nam koniecznie na Facebooku!

Gabi Drzewiecka
Krzysztof Zalewski
Gabi Drzewiecka
Krzysztof Zalewski
Ania Rusowicz
Sara James
Natalia Szroeder
Wanda Kwietniewska
Marcin Wyrostek
Kacperczyk
Miłosz Skierski
Saszan
Kasia Lins
Edyta Bartosiewicz
Wiktor Dyduła
Madox
Wiktor Waligóra
Łukasz Drapała, Dariusz Kozakiewicz

 fot. Mieszko Piętka, Paweł Wrzecion/AKPA

SJ

Kontynuuj czytanie

news

Ola Filipek i Wojtek Kucina o słuchaczach RMF FM i braku Tomasz Barański: Czy WRÓCI do “Tańca z Gwiazdami”?

Opublikowano

w dniu

przez

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2019 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością