Śledź nas

lifestyle

Eska Music Awards 2014: Poznaj tegorocznych zwycięzców!

Poznaj zwycięzców tegorocznych nagród na gali Eska Music Awards

Podczas dzisiejszego koncertu Eska Music Awards 2014, który miał miejsce w Szczecinie przyznano statuetki w 8 kategoriach. Koncert uświetniły występy min. Dody, Grzegorza Hyżego, Margaret i Ewy Farnej. Najważniejszym, wyczekiwanym momentem gali, było wręczenie nagród EMA.

Zobaczcie, komu w tym roku przyznano statuetkę:

ARTYSTKA ROKU
Sylwia Grzeszczak

ARTYSTA ROKU
Mrozu

NAJLEPSZY ZESPÓŁ
LemON

NAJLEPSZY HIT
Donatan & Cleo – My Słowianie

NAJLEPSZY RADIOWY DEBIUT
Grzegorz Hyży

NAJLEPSZE VIDEO
Mrozu & SOUND’N’GRACE – Nic do stracenia

NAJLEPSZY ARTYSTA W SIECI
Donatan & Cleo

NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁT KARIERY
Agnieszka Chylińska

Zobacz również – ESKA Music Awards 2014 – pierwszy występ Dody!

W kategorii Najlepsza Artystka zwyciężyła Sylwia Grzeszczak. Głosujący przyznali jej tę nagrodę już trzeci rok z rzędu. Wokalistka, a jednocześnie kompozytorka i autorka tekstów szerszej publiczności dała się poznać poprzez współpracę z Liberem. Ich największe hity „Co z nami będzie” , „Nowe szanse” czy „Mijamy się” długo utrzymywały się na szczytach największych polskich rozgłośni radiowych. W październiku 2011r. na rynku pojawiła się pierwsza solowa płyta Sylwii pt. „Sen O Przyszłości”. Album jeszcze przed premierą uzyskał status Złotej Płyty, a niecałe dwa tygodnie później pokrył się Platyną. Do dziś płyta sprzedała się prawie w 90-tysiącach egzemplarzy. Kolejny singiel pt. „Karuzela” trafił do rozgłośni na początku 2012 roku. Szybko zawitał na szczyt listy przebojów, a teledysk do utworu od razu wzbił się na pierwsze miejsca list najczęściej oglądanych. W czerwcu 2013 r. ukazała się jej druga płyta pt. „Komponując Siebie”, która w błyskawicznym tempie uzyskała status Platyny i znalazła się na 3. miejscu wśród najchętniej kupowanych płyt w Polsce w 2013 roku. Z płyty pochodzą takie przeboje, jak: „Flirt”, „Pożyczony”, „Księżniczka”, „Nowy Ty, Nowa Ja”. Sylwia Grzeszczak zdobyła do tej pory aż 6 statuetek ESKA Music Awards – w roku 2009 w kategoriach: Najlepszy Album, Najlepsza Artystka, w 2012 roku w kategoriach: Najlepsza Artystka, Najlepszy Album i Najlepsze Wideo (nagroda widzów ESKA TV), z kolei rok później w kategorii Najlepsza Artystka.

W kategorii Najlepszy Artysta statuetkę otrzymał Łukasz Mróz, czyli Mrozu – wokalista, muzyk, kompozytor, autor tekstów i producent. Jego klip do piosenki „Nic do stracenia” z gościnnym udziałem Sound’n’Grace zdobył nagrodę w kategorii ESKA TV Awards za Najlepsze Video. Jego muzyka to atrakcyjna mieszanka popu, r’n’b i nowych brzmień. Swoją działalnością jednoczy wykonawców różnych stylów – współpracował z takimi artystami, jak m.in. Marina Łuczenko, Natural Dread Killaz, Tede, Kasta, Peja, EastWest Rockers. W 2009 roku nagrał debiutancką płytę Miliony Monet”. Tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce i przyniósł artyście nominacje do wielu nagród, m.in. do ESKA Music Awards 2010 w kategorii Odkrycie Roku i Złotych Dziobów Radia Wawa. Poza solową płytą jego głos oraz beaty można usłyszeć na płytach czołowych polskich raperów oraz wykonawców reggae. W 2010 roku ukazała się kolejna płyta Mroza pt. Vabank – z piosenkami Wait Up” i „Globalnie”. W tym samym roku występował w jedenastej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. W tym samym roku otrzymał nominację do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski wykonawca. 11 marca 2014 ukazał się trzeci album studyjny piosenkarza zatytułowany „Rollercoaster”.

Nagrodę w kategorii Najlepszy Zespół otrzymał LemON. Grupa zaistniała na polskim rynku muzycznym w 2012 roku. Dzięki własnym kompozycjom w języku łemkowskim wygrała program „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. Na koncie ma Platynową Płytę za swój debiutancki album, nominację do Fryderyka, nagrodę CyberYacha za teledysk, nagrody ESKA Music Award 2013 (kategoria: Najlepszy Album, Najlepszy Występ), a ostatnio dołączyła do nich SuperJedynka oraz statuetka TOP na festiwalu Sopot Top Trendy. Wideoklipy zespołu zgromadziły łącznie prawie 50 milionów wyświetleń na YouTube. W ciągu zaledwie dwóch lat działalności LemON umieścił aż cztery utwory na szczytach list przebojów: ,,Napraw” , ,,Będę z Tobą”, ,,Nice” oraz ,,Wkręceni”. Liderem grupy jest Igor Herbut. Pozostali członkowie to: Andrzej Olejnik (skrzypce), Piotr Walicki (instrumenty klawiszowe), Piotr Rubik (gitara), Piotr Kołacz (bas) i Tomasz „Harry” Waldowski (perkusja). Muzyka LemONa to wybuchowa mieszanka różnych stylów muzycznych, korzeni etnicznych i wcześniejszych doświadczeń muzyków. Jesienią planowana jest premiera drugiego albumu zespołu.

Za Najlepszy Hit uznano utwór „My Słowianie” Donatana i Cleo – najpopularniejszego duetu roku 2013. Artyści zostali nagrodzeni także nagrodą w kategorii eskaGO Awards Najlepszy Artysta w Sieci. Joanna Klepko, czyli Cleo, to wokalistka, autorka tekstów, malarka – jednym słowem – kobieta wielu talentów. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku takich gatunków muzyki, jak: soul, gospel, R’n’B, funk i hip hop. Nagrywała między innymi z WSRH, Pezetem, Onarem, Pihem, grupą Endefis, RY23. Od 2013 r. współpracuje z Donatanem, co zaowocowało wydaniem pierwszego singla „My Słowianie”. Rok 2014 przyniósł kolejne single, będące efektem współpracy z Donatanem: „Slavic Girls”, „Cicha Woda”, „My Słowianie Remixes”, „Slavic Girls Remixes”, „Slavica”. Za największy, bo międzynarodowy, sukces może uznać występ podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie reprezentowała Polskę, śpiewając utwór „My Słowianie”. Mimo zajęcia 14. miejsca Cleo zyskała uznanie i sympatię widzów także i poza Polską.

Witold Czamara, czyli Donatan, to muzyk, producent muzyczny i inżynier dźwięku. Wraz z Teką współtworzy duet producencki RafPak. Produkcją muzyki zajmuje się od 2002 r., zadebiutował płytą „Brudne Południe” wydaną w 2007 r. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami, jak: PIH, Pyskaty, Chada, WdoWa, Pezet, Małolat, Paluch, Sheller, Massey, Waldemar Kasta czy Onar. Jego muzyka komponowana jest w charakterystycznym stylu opartym na partiach całościowo granych lub rzadko przeplatanych z samplami. Porusza się głównie w obszarze muzyki rap, hip-hop, R’n’B. W 2012 r. został sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu 20. najlepszych polskich producentów hip-hopowych według czasopisma „Machina”.

Grzegorz Hyży zdobył statuetkę dla Najlepszego Debiutu Radiowego. Finalista III edycji programu „X-Faktor” karierę muzyczną rozpoczął pod koniec sierpnia 2010 roku, kiedy to po jednym z koncertów jam session w Poznaniu wraz ze znajomymi założył zespół BrytFunky. Grupa rozpadła się po roku współpracy, a wokalista został założycielem i liderem formacji Grzegorz Hyży & Band. W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki singel „Na chwilę”, który dotarł do trzeciego miejsca polskiego zestawienia airplay. Utwór zapowiadał pierwszy album studyjny wokalisty pt. „Z całych sił”, którego premiera odbyła się 27 maja 2014 roku. Współautorem i współproducentem płyty został Bartosz „Tabb” Zielony.

Wśród artystów uhonorowanych do tej pory statuetkami ESKA Music Awards znaleźli się między innymi: Lady Gaga, Katy Perry, Jean Michel Jarre, Sylwia Grzeszczak, Feel, Monika Brodka, Edyta Górniak, Enej, Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Andrzej Piaseczny. Poprzednie gale swoimi występami uświetnili tacy artyści jak: Craig David, 3 Doors Down, Sophie Ellis Bextor, Skunk Anansie czy OneRepublic.

źródło – materiały prasowe EMA.

cleo

mrozu
doda2CleoiDonatan2

 

lifestyle

Wiemy, ile zarobiła blogerka, parodiując teledysk Pawła Domagały!

Jej konto zasiliła pokaźna sumka! Ile dokładnie? 

Na początku marca tego roku społeczność popularnego kanału YouTube oszalała na punkcie filmiku, umieszczonego na kanale BAKU FAMILY. Parentingowa blogerka zdecydowała się stworzyć parodię popularnego hitu Pawła Domagały – „Weź nie pytaj”. Portalowi przeAmbitni.pl udało się dowiedzieć, ile pieniędzy zarobiła znana blogerka na swoim pomyśle.

HOT NEWS – Alicja Majewska zdradza wymarzonych jurorów -The Voice Senior!

Parodiowanie znanych i lubianych hitów to w Polsce domena głównie mężczyzn. Trudno znaleźć osobę, która nie słyszałaby o parodii „Wieśka Tico”, stworzonego przez grupę chłopaków z kabaretu Czwarta Fala czy słynnej „Pomidorowej”, którą zasłynął kanał Letni Chamski Podryw.

Męską dominację w marcu tego roku przełamała znana vlogerka z kanału BAKU FAMILY tworząc swój teledysk do hitu Pawła Domagały. Hymn matek spotkał się z pozytywnym odzewem, utożsamiała się z nim chyba każda instamatka w social mediach. W sieci miał on prawie 10 milionów odsłon. Okazuje się, że blogerka dzięki swojemu pomysłowi mogła zarobić na tym, aż 35 tysięcy złotych!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ – Hanna Lis krytykuje PATO polityków – komu się dostało?

Nic dziwnego, że zapowiedziała niedawno kolejny film. Youtuberka była widziana podczas nagrań nowego teledysku… na siłowni! Wszystko wskazuje na to, że zdecydowała się na piosenkę Korteza. Jak myślicie, który z jego utworów wybrała? Czy powtórzy swój sukces?

Kortez jest zamkniętą w sobie, enigmatyczną osobowością. Jak myślicie? Podejdzie do parodii z dystansem?  

 

View this post on Instagram

Patrzcie kogo my tu mamy! 😍Babka Bakusiowa w końcu znalazła czas, żeby… znów się trochę ze mną posprzeczać 😜 — Tym razem jednak, oprócz wygłaszania swoich babciowych teorii, zabiera nas do swojej prywatnej posiadłości 😎🤠 — Wskakujcie dziewczyny, bo jest moc 💪🏼🎉BAKU BABKA daje czadu 😂 — Link w bio @bakusiowo.pl 😎 — PS. Kto stęsknił się za Babunią ręka do góryyy! 🙌🏼 (ja trzymam w górze dwie, bo sama nie mogłam doczekać się na to spotkanie) 😂😍 No kocham tę kobietę 💪🏼 — #bakubabka #instamatki #instamateczki #matkapolka #matka #instamatka #babcia #youtuberka #wieś #heheszki #bakufamily #babkabakusiowa #traktor #folklor #folk

A post shared by MALWINA BAKALARZ 👑🌸 (@bakusiowo.pl) on

View this post on Instagram

Przedstawiam performens pod tytułem „MATKA WYPOCZYWAJĄCA” – dzieło surrealistyczne, wizja z pogranicza snu, fantazji i zbiorowej halucynacji 🧚‍♀️ Artysta chciał przezeń ukazać paradoks funkcjonujący od zarania dziejów – niby wiele do szczęścia nie potrzebujemy i wiemy co dałoby nam zastrzyk energii, ale znalezienie na to czasu graniczy z cudem 😉 No, ale co tu się dziwić jeśli wchodząc do kuchni po szklankę wody, pieczemy przy okazji ciasto, wynosimy śmieci i wstawiamy zmywarkę 😂 Dziewczyny, życzę i Wam (i sobie) takich właśnie obrazków przynajmniej raz na tydzień (zimą w tropikach ofc – nie jesteśmy hardkorami) 😂 Takiej chwili dla siebie, w całości tylko i wyłącznie dla nas, z ulubioną książką, muzyczką w tle… albo dobra… z ciszą 😍 Nikt nie docenia ciszy tak jak matki 😂Wszystkiego najlepszego dziewczyny!!! ❤️ ~ Mam dla Was jeszcze niespodziankę! 😍 Wskakujcie na profil @lindt_polska – tam Lindt rozdaje słodkości i kosz piknikowy, taki jak ten ze zdjęcia! Przyda się i na celebrowanie swojego osobistego #LindorMeMoment i wspólne piknikowanie z rodziną ❤️ ~ ❓PSST. Dziewczyny a przyznajcie mi się tak szczerze. Ile Wy czasu macie dla siebie w ciągu dnia/tygodnia/miesiąca? Macie ten czas W OGÓLE? 😂❓ ~ #chillout #piknik #relaks #konkurs #konkursy #domoweinspiracje #taras #terrace #myhouse #matka #matkawariatka #dzienmamy #dzienmatki #dzieńmatki #instamatki #instamatka #instamateczki #homeinspiration #inspiracja

A post shared by MALWINA BAKALARZ 👑🌸 (@bakusiowo.pl) on

View this post on Instagram

Uuuu grubo popłynęłam z tą nieobecnością na feedzie 🙈 2 tygodnie! 😱 Szacun Malwinko 🤪 Co my tu mamy w kalendarzu? Aaaa majóweczka! Jakie macie plany dziewczyny❓Na stories mówiłam Wam, że jeśli wyrobię się z robotą to lecimy z Maćkiem na pizzę do Włoch ✈️ 🍕No i… nie wyrobiłam się. Ale i tak lecimy sesesese 😂Milenka z moją ciocią i mamą robią sobie kilkudniową imprezkę u nas na chacie 🍾🥂🎉, a Mati właśnie pędzi z Maćkiem do miasta seksu i biznesu na wakacjole do dziadziów 🚀 O matko… jak ja nie znoszę ich puszczać samych w trasę 😱 Jak ja nie znoszę prowadzącego Maćka, który uczy wszystkich kierowców jak mają jeździć❗️Podjeżdża pod tyłki, zagląda w okna jak zrobią coś niezgodnego z przepisami. A spróbuj tylko kierowco nie wpuszczać na suwak! Albo nie daj Bóg baw się w szeryfa podczas korków. Kryj swe lico kierowco bo wzrok Maćka zmienia się wtedy w oko bazyliszka👹 Ja nie wiem… czy w Waszych mężach też tyle emocji podczas jazdy? Ja tam jadę uśmiechnięta od ucha do ucha 🥰 Panowie mnie zawsze wpuszczają przed siebie w koreczkach. Ja odpłacam się tym samym. Peace & Love & disco polo 💃🏼A jeszcze teraz, jak mnie @maxicosi_eu wyszkoliło na kursie bezpiecznej jazdy w Jaworznie to Paaaaanie! Blond Kierowca Blond Bombowca 😂 Była praktyka, były manewry. Matka tak teraz wymija na ślizgu przeszkody, że nie podskooooczysz 😎 Zostawiam Wam w bio @bakusiowo.pl link do konkursu, w którym można wygrać takie właśnie szkolenie i voucher na foteliki Maxi-Cosi ❤️ Na przykład taki AxissFixAir co to się kręci w kółko i ma poduszki powietrzne, w którym widzicie właśnie Milenkę 😍 Nooo, to Wy lećcie na konkurs a ja uciekam się pakować. Matko, matko, matkooo 🤪Pierwszy raz tylko we dwoje od narodzin Milenki! Są jakieś kursy bezpiecznej rozłąki dla matek – panikar – wariatek? Zdążę zrobić do jutra? Ludzie! PANIKAAA! 🙈🙈🙈 Ile miały Wasze dzieci kiedy pierwszy raz zostawiłyście je same na więcej niż DOBĘ? ❓❓❓ ~ #instamami #instamateczki #instamatka #instamatki #matka #mamusia #rodzinkapl #rodzinka #matkawariatka #dzieci #dziecko #instadziecko #maxicosi #grupacargo #bezpiecznajazda #szkolabezpiecznejjazdymc #reneegirls

A post shared by MALWINA BAKALARZ 👑🌸 (@bakusiowo.pl) on

 

Kontynuuj czytanie

lifestyle

MIXIT – wybierz, wymieszaj i jedz zdrowo!

Zdrowy styl życia to nie tylko przelotny trend, czy też moda, ale rewolucja w myśleniu o naszym ciele i odżywianiu.

Wiele osób narzeka jednak, iż diety często są nużące, a dostępne firmy cateringowe oferują mało urozmaicone dania. Marka MIXIT stworzyła unikalną serię produktów, których składniki możesz wybrać sam, według własnych upodobań i preferencji.

Firma powstała z inicjatywy dwóch młodych studentów w 2009 roku. Młodzi, pełni pomysłów absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego stworzyli projekt, który miał być inny niż wszystkie. Tak też się też stało. Firma tworzona była małymi krokami, a jej właściciele od samego początku zwracali uwagę na każdy szczegół procesu tworzenia. Dla dwójki wspólników najważniejszy był klient i to on stanowił zasadniczą oś procesu produkcji.

HOT NEWS – Joanna Przetakiewicz pozuje z amerykańską legendą!

Na stronie internetowej firmy można wybierać spośród wielu dostępnych kasz, ciastek, czy batonów. Wszystkie przygotowywane są z wysokiej jakości produktów. Klienci mają możliwość tworzenia unikalnych mieszanek, dobierając ulubione dodatki, jak choćby chrupiące owoce, czy orzechy. Nie chodzi tylko o zaspokojenie indywidualnych gustów, ale przede wszystkim stworzenie więzi zaufania pomiędzy producentem a konsumentem. Ideą firmy jest bowiem przekonanie, iż każdy ma prawo decydować, co chce jeść. Dostępne składniki są przyjazne dla osób, których organizm nie toleruje glutenu oraz laktozy. Wśród wysokiej jakości dziewięćdziesięciu produktów, wymagający klienci znajdą także nietypowe dodatki, jak choćby różowa czekolada Ruby. Ciekawostką jest też fakt, iż każdy ma prawo nazwać stworzoną przez siebie mieszankę albo podarować elektroniczny bon upominkowy na zakupy ukochanej osobie. Nie ma bowiem nic cenniejszego od zdrowia, a najwyższej jakości musli to solidna podstawa w budowaniu dobrej kondycji fizycznej.

ZOBACZ – Igor i Angelika z Big Brothera – zamieszkali razem?

Dieta wcale nie musi być nudna i monotonna. Warto odwiedzić sklep internetowy MIXIT, by stworzyć unikalną mieszankę swoich ulubionych składników. Musli, ciastka i batony oferowane przez firmę to propozycja nie tylko dla sportowców, ale ludzi, którzy dbają o siebie. Wejdź już dziś na www.mixit.pl, wybierz, wymieszaj i jedz zdrowo!

 

Kontynuuj czytanie

lifestyle

Znani na Dniu Dziecka w słonecznej “Strefie Piękna” – co malowali?

Pogoda w tym roku służyła Dniu Dziecka i wykorzystał to salon “Strefa Piękna”  aranżując przestrzeń na potrzeby dzieci. Na wydarzenia zostały zaproszone gwiazdy z dziećmi – kto przybył?
W weekend w salonie “Strefa Piękna” w Warszawie odbył się event zorganizowany specjalnie dla dzieci z okazji ich święta. W tym dniu salon zmienił się dla swoich najmłodszych gości w istny plac zabaw. Wewnątrz w strefie kosmetycznej i fryzjerskiej  „Młode Damy” mogły pomalować sobie paznokietki, zrobić masaż rączek, wyczarować loki, koki czy warkocze. Salon odwiedzili również podopieczni Oratorium Św. Jana Bosko w Warszawie dla których powstawały piękne obrazy malowane przez dzieci oraz przybyłych do salonu celebrytów. Zostały one przekazane na aukcję charytatywną i można  je wylicytować na portalach społecznościowych naszych gwiazd. Pieniądze przeznaczone będą na doposażenie świetlicy wyżej wymienionego Oratorium. W strefie zewnętrznej dzieci  mogły spróbować waty cukrowej, skręcić balony i malować buźki. Największą atrakcją zarówno wśród dzieci jak i dorosłych była możliwość pomalowania farbami „auta”.

Polecamy – Dlaczego właśnie lody? Magda Gessler zdradza w wywiadzie!

W tym dniu aukcję wspierali miedzy inni: Agnieszka Mrozińska z Alexem Caprice oraz córką, Ania Piszczałka, Sabina Sago, Żora Koryoliv z Eweliną Bator, Eliza Gwiazda z córkami, Paula Tumala oraz Angelika Głaczkowska z programu Big Brother. 

Zobacz również – Opalona Ela Romanowska świętuje urodziny, popijając drinki na plaży – zobacz

Kontynuuj czytanie

lifestyle

Jak się pozbyć tatuażu? Sprawdź!

To jedna z najbardziej znanych współcześnie anegdot o tatuażach: gdy George Clooney na pytanie dlaczego nie ma tatuaży odpowiedział „A czy jest sens oklejać ferrari?”. Tatuaże stały się modne, ale czy muszą być z nami przez cale życie?

Tatuaże były ozdobą rytualną, której głównym celem było odstraszenie przeciwnika podczas walk między wrogimi plemionami. Jednymi z najbardziej przerażających są maoryskie tatuaże twarzy. Ale nasze babcie natomiast odstraszały nas, że tatuaże to oznaka przynależności do świata przestępczego ewentualnie jakiejś podejrzanej subkultury młodzieżowej. Tatuaż to także kiedyś wyraz buntu przeciw rodzinie, wojnie, religii, to był niemy krzyk naszego bólu. Obecnie tatuaż to rodzaj ekspresyjnej  opowieści o osobie, która go nosi, jej bliskich, zainteresowaniach, ważnych datach.  Nasze ciało stało się czymś w rodzaju bransoletki z zawieszkami symbolizującymi różne wydarzenia z naszego życia. Tatuują się osoby niezależnie od płci i wieku.  Tak samo wzory od małych kwiatków, motylków, inicjałów, dat rozrastają się do prawdziwych obrazów, historii, komiksów. 

Japonia mówi nie

W dobie internetu, mediów społecznościowych, smsów, komunikatorów, coraz częściej słowa zamieniamy na komunikację obrazkową, dlatego nasze emocje, odczucia również pragniemy pokazywać poprzez ilustracje malowane na naszej skórze. Ale nie wszędzie ten przejaw emocji wystawiany na światło dzienne jest odbierany pozytywnie.  W  Japonii tatuaż to najbardziej intymna ozdoba ciała, która jeśli już jest, ma być skrywana pod ubraniem. I tu uwaga dla osób zainteresowanych odwiedzeniem kraju kwitnącej wiśni. W Japonii w wielu hotelach, aquaparkach, plażach, lunaparkach posiadacze tatuaży mają zakaz wstępu na basen. Co więcej, od 7 lat w Japonii osoby wytatuowane nie mogą pracować na stanowiskach, w których stykają się z innymi ludźmi. Tak więc w urzędach, sklepach, biurach obsługi nie zetkniemy się z osobami z widocznymi tatuażami. Jeśli zobaczymy osobę z widocznym tatuażem, to będzie to turysta nie znający lub lekceważący dobre obyczaje tego kraju.

Rezonans z bólem

Niekomfortowo możemy się poczuć również podczas prześwietlenia. Zwykły rentgen nie ma wprawdzie wpływu na tatuaż, ale już rezonans magnetyczny tak. Takie prześwietlenie może podgrzać tusz w tatuażu i spowodować ból, opuchnięcie i oparzenia skórne w miejscu tatuażu. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w niektórych tuszach znajdują się pigmenty z drobinkami metalu, na które oddziałuje bardzo silny magnes w rezonansie. Zawsze też należy pamiętać, by uprzedzić lekarza przed jakimkolwiek prześwietleniem o tym, że mamy tatuaż.

PRZECZYTAJ – Kwiatkowski szaleje na wakacjach – Fani: Uważaj na kobiety tam lepiej!!!

Szybka decyzja – usunąć

A jeśli chcemy zrezygnować z posiadania tatuażu, to czy możemy go usunąć? W sieci znajdziemy mnóstwo rad i domowych sposobów tak drastycznych jak przecieranie papierem ściernym czy zastosowanie sody oczyszczonej kwasku cytrynowego. Gabinety kosmetyczne oferują również peeling czy zabieg mikrodermabrazji, ale te metody nie usuwają, a jedynie rozjaśniają tatuaż. Poza tym trzeba pamiętać, że szczególnie przy kolorowych tatuażach nie będzie to łatwe, a kolor czerwony jest najtrudniejszy do zlikwidowania, więc metoda skuteczna to wyłącznie profesjonalne usuwanie laserowe w gabinecie lekarskim. Tutaj też możemy spotkać się z wykorzystaniem różnych laserów, przy niektórych ze względu na bolesność zabiegu stosuje się znieczulenie.

„Jeszcze do niedawna laserowe zabiegi tego typu wiązały się ze znacznym bólem i długim okresem rekonwalescencji. Obecnie, przy zastosowaniu najnowocześniejszego lasera PICOPLUS jesteśmy w stanie przeprowadzić zabiegi bez znieczulenia lub przy użyciu lekkich środków znieczulających, takich jak: zimnie powietrze, maść lub środki doustne” mówi dr Adam Gumkowski z AGKlinik.

 

Zabieg przeprowadzony laserem PICO jest obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania tatuażu, a co ważne laser PICO rozbija barwnik (niezależnie od koloru tuszu) na bardzo drobne drobinki co skutkuje: mniejszą bolesnością zabiegów, brakiem poparzeń skory, które generuje powstawanie blizn, całkowitym usunięciem tatuażu. Ponadto przy wykonywaniu zabiegu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Z każdą sesją laseroterapii tatuaż staje się bledszy i mniej widoczny.

ZOBACZ – Anna Samusionek okradziona! Nie zgadniecie, gdzie do tego doszło!

Może warto pomyśleć nad słowami aktora przytoczonymi we wstępie i dać swojej skórze luksus bycia naturalną?

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ!

Kontynuuj czytanie

HITY

Copyright © 2018 Przeambitni.pl. Stworzona z miłością przez Agencję BEOKAY.