Śledź nas

lifestyle

Lider zespołu Boys chce wygrać “Taniec z gwiazdami”!

Opublikowano

w dniu

Frontman discopolowego zespołu BoysMarcin Milller, który zatańczy w parze z partnerką życiową Agustina Egurroli, przyznaje się, że bardzo zależy mu na wygranej.

Powód tych ambicji jest bardzo ciekawy, bowiem muzyk chce udowodnić, że artyści nurtu disco polo oraz ich publiczność nie są nieokrzesanymi wieśniakami. – Nie ukrywam, że chciałbym wygrać – przyznaje. Przyszedłem do tego tańca, żeby pokazać, że wykonawcy disco polo nie są takimi prostakami, że potrafią też się spiąć i nauczyć. Być może zajdę aż do wielkiego finału, oby! Jest oczywiście ciężko, bo taniec towarzyski to nie jest taki sobie taniec jak na dyskotece, tylko dziedzina sportu. Dla mnie, który tego nie uprawiałem, to jest masakra. Po 20 minutach rozgrzewki już jestem cały mokry, a co dopiero mówić o pięciogodzinnym treningu – opowiada Marcin Miller w wywiadzie dla dziennika “Fakt”.

Na razie Nina Tyrka jest zadowolona z jego postępów. Albo może chce go zmotywować. – Powiedziała mi, że nie spodziewała się, że będzie tak fajnie, że mam poczucie rytmu i taką smykałkę do zapamiętywania układów – chwali się Miller. Bardzo się cieszę, ze trafiłem na nią, bo to kobieta z głową i dużym doświadczeniem, mądrze myśli – dodaje wokalista.

lifestyle

Oblicza pracy w obsłudze klienta – sprawdź, czy to dla Ciebie

Opublikowano

w dniu

przez

Praca w obsłudze klienta to często pierwsza praca wybierana przez młodych ludzi, którzy wkraczają na rynek pracy jeszcze bez większych kompetencji – na przykład podczas studiów. Szybko okazuje się jednak, że nie jest to praca dla każdego. Pewne cechy i umiejętności są niezwykle przydatne podczas pracy z klientem. Zobacz, które z nich zostaną szczególnie docenione przez pracodawców.

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym właściwie jest obsługa klienta – bo jest to bardzo szerokie pojęcie, mieszczące w sobie kilka różnorodnych obszarów pracy. Sprawdź, na czym może polegać ten zawód w różnych odsłonach, w czym sprawdzisz się najlepiej i jakie są najbardziej przydatne umiejętności w pracy z klientem.

Online, na słuchawce czy na żywo?

Pracę w obsłudze klienta można wykonywać zdalnie lub stacjonarnie. Wiele sklepów czy punktów usługowych potrzebuje doradcy klienta na miejscu. Na takim stanowisku sprawdzi się najlepiej osoba komunikatywna, pewna siebie, przebojowa, o nienagannej aparycji. Doradca klienta może pełnić funkcję sprzedawcy, udzielać informacji w sklepach wielkopowierzchniowych czy w punktach usługowych, zajmować się przyjmowaniem zwrotów i reklamacji, podpisywać w imieniu firmy umowy z klientami. Jeśli kochasz kontakt z ludźmi i wiesz, że jednym uśmiechem potrafisz zjednać sobie sympatię klienta, pomyśl o stacjonarnej pracy w obsłudze klienta.

Praca zdalna będzie dla Ciebie odpowiednia, jeśli dobrze dogadujesz się z ludźmi, ale świetnie pracuje Ci się w domowym zaciszu. Jeśli zamiast służbowego uniformu lub eleganckiego stroju wolisz piżamę i miękkie kapcie, pomyśl o pracy zdalnej w obsłudze klienta. Komunikatywność, pewność siebie i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji wciąż będą najważniejszymi cechami w tej pracy, niemniej dla wielu osób odbieranie telefonów czy odpisywanie na e-maile będzie dużo bardziej komfortowe od kontaktu na żywo.

Call center – obsługa klienta przez telefon

Wykonywanie zimnych telefonów jest dla wielu osób szczególnie trudne, więc niektórzy nawet nie sprawdzają ofert pracy w call center. Tymczasem warto mieć na uwadze, że call center może obsługiwać wyłącznie połączenia przychodzące. Doradzanie klientom, którzy sami dzwonią na infolinię firmową wydaje się dużo przyjemniejsze od dzwonienia do osób niezainteresowanych produktem lub usługą – szczególnie dla introwertyków.

Godnym uwagi obszarem pracy jest też praca w dziale helpdesk, która polega na przyjmowaniu zgłoszeń od klientów (telefonicznie, e-mailowo bądź za pośrednictwem specjalnego systemu) i monitorowaniu przebiegu rozwiązania zgłoszonego problemu.

Taką pracę można wykonywać zarówno zdalnie, jak i w siedzibie firmy – sprawdź w ogłoszeniu o pracę, jaki tryb pracy proponuje pracodawca, by upewnić się, że będzie Ci on odpowiadać. Pamiętaj również, że niektóre infolinie są czynne przez całą dobę – w takim wypadku najprawdopodobniej możesz spodziewać się w takim miejscu pracy zmianowej. Jest to korzystne np. dla studentów – jeśli pracodawca wyraża chęć na dostosowanie grafiku do Twojej dyspozycyjności, możesz zgłosić się na zmiany popołudniowe lub nocne. Zwiększy to znacznie możliwości zarobku w stosunku do prac, które można wykonywać tylko w godzinach 8.00-16.00, jeśli Ty o tej porze jesteś zwykle na uczelni.

HOT NEWS- Michał Szpak otwiera się na temat swojej orientacji i dodaje: Nie identyfikuję się z żadną płcią

Czy praca w obsłudze klienta jest łatwa?

Odpowiedź na to pytanie brzmi… to zależy! Są osoby, które z łatwością radzą sobie z wyzwaniami, jakie przynosi taka praca. Po zakończeniu zmiany czują się pełne energii i z lekkością wkraczają w swoje życie prywatne, nie zabierając pracy do domu.

Niestety przez popularność pracy z klientem, ciągłe rotacje w firmach i łatwość dostosowania grafiku, obsługą klienta zaczynają zajmować się często osoby bez odpowiednich kompetencji miękkich: niepewne siebie, empatyczne, zabierające pracę i emocje klientów do domu. W takich okolicznościach bardzo łatwo o przemęczenie i wypalenie zawodowe. To dobry moment na zmianę pracy – na przykład na biurową.

Znajdź pracę biurową w Szczecinie.

Trzeba mieć bowiem na uwadze, że klienci niejednokrotnie przychodzą do siedziby firmy lub dzwonią na infolinię, by zgłosić wadę produktu lub wylać na doradcę klienta swoją frustrację, która wynika z nieprzeczytanych przez klienta warunków umowy. W zderzeniu z niektórymi osobami i sytuacjami trudno zachować zimną krew, profesjonalizm i dobry humor. Nielicznym przychodzi to z łatwością.

Gdzie szukać pracy w obsłudze klienta?

Możesz urządzić sobie wycieczkę po siedzibach firm i sklepach z teczką wypełnioną wydrukami Twojego CV – jeśli tylko lubisz tracić czas. Najlepszą i najwygodniejszą formą aplikowania jest skorzystanie z formularzy na stronach internetowych konkretnych przedsiębiorstw lub – co szczególnie polecamy – skorzystanie z dobrego portalu z ogłoszeniami o pracę.

Tym, co łączy wszystkie rodzaje pracy w obsłudze klienta jest z pewnością komunikatywność. Przyprawiona sporą szczyptą pewności siebie i podgrzana wiedzą na temat konkretnej branży jest doskonałym przepisem na sukces zawodowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Joanna Koroniewska z bandażem na szyi zmartwiła fanów: Jeśli nie przestanę krzyczeć, to przestanę mówić

Kontynuuj czytanie

lifestyle

Serwis o kulturze popularnej. Czego nie powinno na nim zabraknąć?

Opublikowano

w dniu

przez

W jaki sposób powinien być zaprojektowany nowoczesny serwis o popkulturze? Przede wszystkim nie jest to już tylko strona z informacjami plotkarskimi. Odbiorcy oczekują tu także treści związanych z najnowszymi premierami, ofertą portali streamingowych czy grami komputerowymi. Okazuje się, że coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy sportu. Co jeszcze powinien mieć taki serwis?

Ciekawy serwis o popkulturze z pewnością nie będzie wolny od informacji plotkarskich (poznaj Spokeo.pl – pikantne plotki z życia gwiazd). Na nich jednak oferta się nie kończy. W jej ramach dostępne są informacje związane ze światem filmu, sportu czy grami komputerowymi. Nie może jednak także zabraknąć porównywarek i rankingów. Co jeszcze warto wiedzieć o takich portalach?

Serwis o popkulturze: nie tylko plotki

Jaki powinien być nowoczesny serwis o popkulturze? Z pewnością nie może tu zabraknąć informacji o osobach, którymi interesuje się akurat opinia publiczna (np. wszystko o Macieju Kurzajewskim – wiek, partnerka i rodzina). To zupełnie normalne, że znajdzie się tu przestrzeń dla plotek. To jednak nie wszystko, bo odbiorcy oczekują od takich portali także wielu innych informacji. Niektóre są bardziej zaskakujące, inne znacznie mniej. Warto je jednak poznać.

HOT NEWS- Joanna Koroniewska z bandażem na szyi zmartwiła fanów: Jeśli nie przestanę krzyczeć, to przestanę mówić

Nowości filmowe, portale streamingowe i gry

Czego jeszcze mogą się spodziewać osoby, które sięgają po nowoczesny serwis o popkulturze? Z pewnością powinno znaleźć się tutaj miejsce dla różnych premier i nowości. Chodzi zarówno o pozycje kinowe, jak i pojawiające się na platformach streamingowych. Dodatkowo cenne są działy dotyczące kina gatunkowego lub łączącego różne nurty. Przekonaj się, czy warto zapoznać się z kinem z pogranicza gatunków, ale też dowiedz o najgorętszych tytułach spośród komedii romantycznych, horrorów czy filmów sensacyjnych. Na nowoczesnym serwisie o popkulturze nie może też zabraknąć nowinek dotyczących gier. One również są przecież elementem współczesnej kultury popularnej. 

Sport i rankingi także są ważne

Co jeszcze budzi zainteresowanie na serwisach o popkulturze? Warto pamiętać o tym, że współcześnie gwiazdami są nie tylko aktorzy, piosenkarki lub inne osobowości medialne, ale także przedstawiciele innych dziedzin związanych z rozrywką. Szczególne znaczenie mają tu przedstawiciele sportu. Serwis o popkulturze często będzie zawierał informacje o ich życiu prywatnym i planach na przyszłość, niż o aktualnej formie, strzelonych bramkach lub oddanych dalekich skokach. 

Dodatkowo taki portal powinien dawać czytelnikom pewną dawkę praktycznej wiedzy, z której można skorzystać. Trudno ukryć, że obecnie żyjemy w świecie sprzyjającym stosowaniu różnych gadżetów. Nie tylko są one modne, ale często też użyteczne. Stąd serwis o popkulturze zawiera różne rankingi i porównywarki sprzętu. Z pewnością przydatne bywają tu także inne zestawienia. Mogą one dotyczyć choćby filmów. To dobra opcja wtedy, gdy mamy ochotę na seans, ale akurat żaden ciekawy film nie przychodzi nam na myśl. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Monika Olejnik ostrożnie o oskarżeniach Wendzikowskiej: Zawsze była traktowana jak gwiazda

Kontynuuj czytanie

lifestyle

350. rocznicę bitwy pod wodzą Jana III Sobieskiego – zobacz relacje z Narola

Opublikowano

w dniu

przez

W Narolu odbyło się specjalne wydarzenie w 350. rocznicę bitwy pod pałacem Łosiów – rekonstrukcja 10 bitew stoczonych podczas wyprawy hetmana wielkiego koronnego Jana III Sobieskiego na czambuły tatarskie. Wydarzenie współtworzyło 200 rekonstruktorów z Polski, Czech i Słowacji.

Rekonstrukcja historyczna z okazji 350 rocznicy bitwy pod Narolem była wspaniałą żywą lekcją historii – na cały weekend okolice opanowała husaria oraz Tatarzy. Mieszkańcy oraz odwiedzający Narol mogli zobaczyć rekonstrukcje bitwy, stroje z XVII-wieku, historyczne obozowisko, pokazy artyleryjskie czy musztry. Uwagę gości przykuwały również pokazy konne z udziałem 30 jeźdźców oraz ponad 150 rekonstruktorów, którzy przenosili widzów w czasy hetmana Sobieskiego. Nowością w tym roku był XVII-wieczny plac zabaw dla dzieci. Po terenie Pałacu Łosiów przechadzał się sam hetman Jan Sobieski z Marysieńką i chętnie pozował do zdjęć. Urozmaiceniem była projekcja pilotażowego odcinka Diabła Łańcuckiego. Punktem kulminacyjnym była inscenizacja bitwy pod Narolem z października 1672 roku, a po niej pokaz fajerwerków.

W czasie imprezy odbył się równiez rajd rowerowy – Rajd husarski: Śladami króla Jana III Sobieskiego oraz V Bieg Pocztyliona Wiedeń-Narol.

Wydarzenia odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla a Partnerem Głównym był Totalizator Sportowy LOTTO.

Sponsorami wydarzenia byli:
Lubelski Węgiel LW Bogdanka
Grupa Azoty Puławy
Magna Husaria
Sarmackie Dziedzictwo
Bank Spółdzielczy w Narolu
Pirotechnika AS – Anna i Artur Sobieraj
Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Mirosław Szewczak
Fundacja Hope
Podkarpackie – serwis samorządu województwa
Majątek “Rogowe Kopce” Gospodarstwo Agroturystczne
Ibis Styles Tomaszow Lubelski
Roman Dubiel – Zakład Rzeźniczo-Masarski Narol Wieś
Mariusz Kowalczuk – Skup
Strabag Polska
Roman Rak – RST Roztocze Tomaszów Lubelski
F.U.H.P. Ryszard Szawara
Kazet Sp. z o.o.
Domowe Wyroby Wędliniarskie Pudełko
Stacja BP Narol
Leśna Chata
Gospodarstwo Rybackie Karczma Dębowy Dwór
Ośrodek Jeździecki u Barona
.

Wydarzenie organizowane było wspólnie przez:
Urząd Miasta i Gminy w Narolu
Mazowiecka Chorągiew Husarska im. J.K. Chodkiewicza
Rota Strzelcza Prywatnego Zaciągu Imć Franciszka
Przemysław Palonka – właściciel Pałac Łosiów w Narolu
Fundacja Sarmacka Szkoła Jazdy
Gminny Ośrodek Kultury w Narolu
Mega Group Sp. z o.o.
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
.

fot. informacja prasowa

Kontynuuj czytanie

lifestyle

Co kupić ukochanemu na Dzień Chłopaka? Mamy pomysł!

Opublikowano

w dniu

przez

30 września to data, na którą czeka większość chłopaków – zarówno tych młodszych, jak i starszych. Wrzesień na dobre zagościł już w naszej codzienności, co oznacza, że pewnie zastanawiacie się, jaki prezent podarować swojemu ukochanemu w tym wyjątkowym dniu. Dziś przychodzimy do Was z inspiracją, która nie tylko zrobi piorunujące wrażenie na wybranku Waszego serca, ale i pozwoli zbudować piękne wspomnienia. Dlaczego? Bo personalizowane prezenty wszyscy cenimy najbardziej!

Alkohol na prezent

   Krawat, skarpetki, gra video, a może dobra książka? Pomysłów na upominek dla mężczyzny istnieją tysiące i nie ma co ukrywać – wybór potrafi przyprawić o zawrót głowy. Tymczasem istnieje przecież coś, co przypadnie do gustu każdemu facetowi – dobry alkohol! Czy sam trunek opakowany w kolorowy papier wystarczy? Cóż, osobiście jesteśmy zdania, że z okazji Dnia Chłopaka warto postarać się trochę bardziej. Jak to zrobić? Gdzie szukać sklepu z dobrym alkoholem i kreatywnym pomysłem na etykietę?

Jeśli jeszcze nie znacie sklepu internetowego alkoholnaprezent.com, nadróbcie zaległości, bo oferta jest naprawdę kusząca. W asortymencie znajdziecie bowiem szeroki wybór whisky, wódki, piw, ginów, likierów, win oraz szampanów. Oznacza to, że z łatwością odnajdziecie preferowany przez Waszego chłopaka alkohol. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki stronie alkoholnaprezent.com możecie spersonalizować etykietę jak tylko chcecie. Co więcej, pomysłodawcy pokusili się o stworzenie wyjątkowych butelek – na przykład kolczastej wersji Jack’a Daniels’a – oraz dorzucenie do nich skromnych upominków. Mowa tu na przykład o wyjątkowych świecach w kształcie serca lub dłoni układającej się w symbol rock and roll’a , a także czekoladkach i eleganckich szklankach na alkohol. Całość prezentu znajduje się natomiast w efektownym opakowaniu, które robi wrażenie już od pierwszych chwil. Nie chcecie wzbogacać alkoholu o żaden upominek? Dobra wiadomość jest taka, że sklep – oprócz zestawów prezentowych – oferuje także personalizowane alkohole w wersji solo.  

Idealny prezent dla każdego chłopaka

John Marsden napisał kiedyś w jednej ze swoich książek, że: ,,największy prezent dostajesz wtedy, kiedy ktoś postanowi podarować ci pół godziny, godzinę, albo całe popołudnie i ten czas jest tylko dla ciebie’’. Kto wie, być może na wymyślenie treści etykiety oraz wybór idealnego trunku poświęcicie właśnie pół godziny lub więcej? Jesteśmy pewni, że choć każdy mężczyzna jest inny, żaden nie pogardzi wyjątkowym gestem, w który włożyliście całe swoje serce. Dodatkowo, jeśli okrasicie to wszystko smakiem alkoholu z wyższej półki, ,,efekt wow’’ będzie bardziej niż murowany. Butelka z własną dedykacją i piękne opakowanie sprawią, że Wasz ukochany zapamięta ten prezent na bardzo długo.

Kontynuuj czytanie

HITY