Śledź nas

news

[TYLKO u NAS] Dorota Wellman: Każda kobieta jest fajna. Uważam, że w kobietach siła!

Zapraszamy na wywiad z Dorotą Wellman.

Z Dorotą Wellman spotkaliśmy się podczas promocji książki pt. ,,Jak nie mogę być modelką?”. Znana z autoironii, ciętego języka i nieskrępowanych wypowiedzi, potwierdziła, że jest świetna w swoim fachu jest fantastyczną kobietą i rozmówczynią.,,W kobietach siła” – mówi Dorota, więc rozmowa w pełni poświęcona jest kobietom!

Zobacz również: Relacja ze spotkania z Dorotą Wellman! 

 

Kiedy myśli Pani ,,kobiecość” bądź ,,kobieta” to co lub kogo Pani widzi?

Moją babcię! Bardzo ładna, ale urody po niej niestety nie odziedziczyłam, o bardzo szlachetnych, niezwykle kobiecych rysach, zawsze była idealnie uczesana – najczęściej czesała się w klasyczny kok. Miała długą szyję i zawsze nosiła sukienki. Była strasznie elegancką kobietą. Życie ją zgnoiło; przeżyła Syberię, wróciła do Polski jako repatriant w bydlęcym wagonie, mieszkała tu w strasznych warunkach, ale zawsze była elegancką kobietą.

Zmrużyła Pani oczy, wraca obraz babci?

Ja to widzę! Życie nigdy nie spowodowało, że ona wyglądała źle. Wstawała rano, czesała siwe włosy, zapinała je w kok i wpinała spinki. Następnie zakładała sandały, piękną sukienkę w grochy i była elegancka. Świat nie był elegancki, ale ona była zawsze!

To prawdziwa sztuka! Tu tkwi sekret? Aby odnajdować w sobie kobiecość bez względu na warunki w jakich przychodzi żyć?

Zdecydowanie bez względu na warunki! Myślę, że należy też pielęgnować w sobie taką kobiecość, tę naszą wrażliwość. Obecnie staramy się ją zabijać, bo świat jest taki niewrażliwy. Musimy facetom dorównać. Ja uważam, że wrażliwość jest ogromnym naszym atutem i jeśli będziemy ją odpowiednio wykorzystywać, to możemy dużo dla siebie, innych i świata zrobić.

Teraz jest tendencja do zacierania radykalnych granic. Kobiety coraz częściej upodabniają się do mężczyzn, tuszując to co najbardziej kobiece. 

Tak! A faceci zaczynają się upodabniać do dziewczyn. Świat nam się popieprzył. Wolałabym żeby wrócił do takiego starego porządku; kiedy kobieta jest kobietą, ale niezależną, mądrą, decydującą o sobie, fajnie się czującą ze swoją kobiecością. Facet jest męskim facetem, który nie waha się czy pójść na lewo czy na prawo, bo faceci którzy nie wiedzą co mają ze sobą zrobić, wyprowadzają mnie z równowagi.

Czyli zwykłe (niezwykłe) kobiety inspirują? Nie te wyglądające tak samo, sztuczne lale z botoksem?

Najfajniejsze są zwyczajne kobiety! Takie najprawdziwsze na świecie. Takie jak moja mama, której już nie ma, która była zwyczajną kobietą, bardzo dzielną, na wszystko miała czas, popylała jak z motorem w pupie, czy moja sąsiadka, który wychowuje czwórkę dzieci, jest super-fajną babką chociaż chodzi w szarym dresie i ma pięknie zrobione paznokcie. Taką kobietą jest też Ewa Kopacz, która teraz musi dać sobie radę z polityką. Każda kobieta jest fajna! Uważam, że w kobietach siła i bardzo się dziwię, że się nie wspierają.

Solidarność kobiet?

Gdzie ona jest?! Gdzie jest np. w głosowaniu? Kiedy mamy kobiety i mężczyzn, a zagłosujemy na fiuta, ale jednak faceta? Który jest złym posłem? Powinniśmy odzyskiwać solidarność kobiecą, bo to by się bardzo przydało.

Spotkałyśmy się ze względu na Pani książkę pt. ,,Jak nie mogę być modelkę” i na wstępie opowiedziała Pani o niej kilka niezwykle ciekawych zdań. Czy ta książka jest dla każdej kobiety? Np. dla młodych ludzi, takich jak ja?

Myślę, że warto żebyś też przeczytała tę książkę! (śmiech). Może część mody Ci się nie przyda, ale część o życiu, związkach, kłopotach i przyjaźniach zdecydowanie tak.

O wszystkim tym co przede mną.

Jeszcze wiele przed Tobą. Czasami warto wcześniej poczytać co myślą o tym ludzie, którzy już to przeżyli. Bez trucia. Najgorsze jest takie starcze pierdolenie. Nienawidzę tego, ale w ogóle tak nie mam. Nigdy też nie pouczam mojego syna słowami ,,słuchaj, kiedy byłam młoda” – nienawidzę tego! Uważam, że trzeba opowiadać o swoich doświadczeniach, ale młodzi ludzie są na tyle mądrzy, że sami sobie wyciągną wnioski.

Należy spuścić trochę powietrza z tego balonika? Obecnie wszyscy chodzą jak na szpilkach, zanika dystans, wyśmiewanie samego siebie, a dopiero innych.

Autodystans to ostatnia rzecz jaką mamy. Ja uważam, że lepiej się samemu z siebie śmiać, niż żeby śmiali się z nas. Trzeba mieć wentylek w pupie, trochę spuścić powietrze i popatrzeć na siebie w taki śmieszny sposób, wtedy jest dużo lżej w życiu. Naprawdę! A my jesteśmy nadęciakami i smutasami, chodzącymi po ulicy z głową zawsze w dół, a tyle ciekawych rzeczy jest na górze.

Na dostrzeganie otaczającego piękna nie starcza czasu. Każdy wlepia wzrok w swój telefon i snuje się bezsensu…

Myślę, że się obudzimy! Ja też jestem w telefonie, oglądam aplikacje, czytam maile, ale to nie znaczy, że nie widzę nieba (śmiech).

Niebo zawsze pozostanie piękne i tylko takich widoków Pani życzę.

Wzajemnie! Życzę Ci i innym kobietom samego nieba. Nieba na ziemi, mocy i siły oraz chwytania każdego dnia, bo każdy  może być ostatnim.

Nie odkładajmy niczego na potem, bo najzwyczajniej nasze ,,potem” może nie nadejść?

Nie chowajmy radości w skarpecie!

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

To ja Ci dziękuję Wszystkiego dobrego!

 

Rozmawiała, Milena Fringee.

muzyka

Natalia Szroeder o nowej płycie! Musi poczuć motyle w brzuchu!

szroeder

Natalia Szroeder zdradza datę premiery nowej płyty?

Singiel “Parasole” Natalii Szroeder ukazał się w marcu, od tego czasu wokalistka intensywnie pracuje nad nową płytą. Przyznaje, że w tym roku jej wizja na nowy krążek bardzo się zmieniła. Początkowo planowała wydać album w kwietniu, w swoje urodziny, ale raczej nie zdąży zrealizować tego planu. 

Myślę, że będzie to jesień

HOT NEWS- Jakub Kucner o “Tańcu z gwiazdami”- co z jego biodrami!?

Nie chce się śpieszyć, bo zależy jej, aby płyta była dopracowana w najmniejszym szczególe. Natalia nie wie, czy ponownie zdecyduje się śpiewać po kaszubsku, bo cały czas ma nowe pomysły. Teraz najbardziej jej zależy, żeby mieć najwięcej wkładu w proces twórczy, aby nie iść na żadne kompromisy. Chce być obecna przy powstawaniu utworów od początku, do końca!

Co musi poczuć, aby zaakceptować piosenkę? Piosenkarka zdradza w wideo jak wybiera utwory na płytę!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Sykut-Jeżyna nagra płytę!? Gwiazda komentuje swój występ Festiwalu Piękna!

szroeder

scena z: Natalia Szroeder, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Fot. Akpa

Kontynuuj czytanie

news

Jakub Kucner o “Tańcu z gwiazdami”- co z jego biodrami!?

kucner

Jakub Kucner obawia się występu w “Tańcu z gwiazdami”?

Jakub Kucner właśnie brał udział w zgrupowaniu Konkursu Piękna, gdzie osiągnął statuetkę 1 wicemistera Supranational 2018. Co więcej przez 2 tygodnie powoli zaczął swoją przygodę z tańcem, jest jednak świadomy, że czeka go ogromna ilość ciężkiej pracy. Jednak co najważniejsze, Mister poczuł dryg do tańca i jest podekscytowany na nowe wyzwanie. 

Wiem, że mogę

HOT NEWS- Sykut-Jeżyna nagra płytę!? Gwiazda komentuje swój występ Festiwalu Piękna!

Podczas tych 2 tygodni, dokonał odkrycia, że jego biodra się jednak ruszają, wcześniej nie był tego pewien. Dlatego jest przekonany, że przy odpowiednich treningach może wiele osiągnąć. Uważa, że wszystkie tancerki w “TzG” są świetne i na razie nie ma faworytki. Wie, że od każdej z nich będzie mógł się wiele nauczyć!

Czy jego dziewczyna będzie zazdrosna? Jakub komentuje w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Szpak w rodzinie Gałuszewskiej? Marta wyjaśnia, o co chodzi!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kochani ❤️ Udało się 🏆 1 wicemister Supranational 2018 Co za emocje, tego nie da opisać się żadnymi słowami. Jak obiecałem, dałem z siebie wszystko I wywalczyłem dla Polski drugie miejsce na podium Gratuluje @prathamesh_maulingkar koledze z Indii, nowemu Misterowi Supranational 2018. W pełni zasłużona wygrana i tytuł najprzystojniejszego mężczyzny świata. Retransmisje gali możecie zobaczyć już za za tydzień w niedziele 16.12 o 20:00 na antenie telewizji Polsat. A już na wiosnę, również w Polsacie nowa edycja Tańca z Gwiazdami, w której będę miał przyjemność wystąpić. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za wsparcie. Był to ostatni konkurs, w którym reprezentowałem Polskę. 9 stycznia przekaże tytuł Mistera Polski mojemu następcy i czas na nowe wyzwania. To będzie przełomowy rok💪🏻 Teraz nie marzę o niczym innym, jak tylko o tym, aby się w końcu wyspać i wrócić do pełni sił 💪🏻 Fot. @fotokibit #mistersupranational #mistersupranational2018 #misterpolski #polishboy #man #guy #Polsat #live #suit #roadtomistersupranational2018 #elegant #poland #warsaw #malepageant #motivation#happy

Post udostępniony przez JAKUB KUCNER (@jakub_kucner)

 

Fot. Akpa/Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

news

Sykut-Jeżyna nagra płytę!? Gwiazda komentuje swój występ Festiwalu Piękna!

sykut

Paulina Sykut-Jeżyna zawsze marzyła o karierze wokalnej!

Podczas ostatniej edycji Festiwalu Piękna, Paulina Sykut-Jeżyna zaprezentowała się w nowej roli i zaśpiewała swój utwór. Gwiazda w momencie, gdy wyszła na scenę zrozumiała, że nie ma już odwrotu i po prostu musi śpiewać! Ma gorącą nadzieję, że jej występ podobał się publiczności! 

HOT NEWS- Szpak w rodzinie Gałuszewskiej? Marta wyjaśnia, o co chodzi!

Paulina przyznaje, że to właśnie muzyka doprowadziła ją do miejsca, w którym jest. Bardzo dobrze odnajduje się w roli prezenterki i uwielbia scenę. Nie zapomina o swoich korzeniach i cały czas wraca do muzyki, którą kocha. Ona sama wywodzi się z poezji śpiewanej, ale uwielbia też inne gatunki muzyczne.

A jaka będzie jej płyta? Gwiazda zdradza w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Kasia Dziurska kusi na Instagramie! Fani zachwyceni!

Fot. Akpa

Kontynuuj czytanie

news

Szpak w rodzinie Gałuszewskiej? Marta wyjaśnia, o co chodzi!

szpak

Jak Michał Szpak znalazł się w rodzinie Marty Gałuszewskiej!?

 Zwyciężczyni 8 edycji “The Voice of Poland”, Marta Gałuszewska zapowiada nadchodzącą EPkę. Tajemnicze daty na jej social mediach oznaczają dni, kiedy zostaną zaprezentowane nowe utwory z płyty. Młoda wokalistka przyznaje, że jest bardzo podekscytowana i już nie może się doczekać nadchodzącego mini albumu.

HOT NEWS- Kasia Dziurska kusi na Instagramie! Fani zachwyceni

Fani Marty są bardzo aktywni w mediach społecznościowych, tworzą różne fan cluby, a nawet instagramową rodzinę! Ona została zeswatana z Pawłem Piekutem, a rodzinnym wujkiem został sam Michał Szpak! Internauci uwielbiają też tworzyć memy o niej i innych gwiazdach. 

Czy fani wspierają Martę? Wokalistka zdradza w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Joanna Krupa poszukuje bohatera! Jacyś chętni!?

Fot. Screen Instagram

Kontynuuj czytanie

HITY