Śledź nas

news

Amerykański mainstream w polskim wydaniu

W Polsce obecnie panuje moda na rap, Dzień Dobry TVN promuje młodych raperów takich jak Green Grenade, słychać też o dzieciakach, takich jak Kula czy Omen, które próbują swoich sił, przekazując treści o których nie mają pojęcia. Istnieją też tak zwani starzy wyjadacze, którzy polską scenę hip-hopową znają jak nikt inny. Są to m.in. O.S.T.R, Peja, Pezet czy Tede.

Śpiewanie o pieniądzach, narkotykach, imprezach, seksie to nie są tematy dość ambitne, rzadziej spotykane w polskim hip-hopie, niż tematy emocjonalne, życiowe. Te pierwsze są spotykane w Stanach Zjednoczonych i to w dużo większej ilości. Tam ludzie nie boją się mówić o potrzebie posiadania, zabawy i korzystania z życia. W USA raperzy chcą wydawać legalne płyty by mieć z tego prowizje, pojawiają się na imprezach, korzystają ze sławy, którą daje muzyka. Nie ma podziału na rodzaje, nie ma odcinania się od show-biznesu, który jakby nie patrzeć daje artystom pieniądze.

W Polsce istnieje podział, artyści nie uczestniczą w show-biznesie, nawet często go krytykują. Przykładem jest O.S.T.R, który na koncercie w Katowicach w negatywny i wulgarny sposób wypowiada się o festiwalu Sopot Top Trendy.

Przekazywane treści powinny być głębokie, mówić o uczuciach, a nie o prostych, przyziemnych sprawach.

Czy coś na kształt amerykańskiego mainstreamu ma szansę pojawić się w Polsce? Czy coś się może zmienić w polskim rapie?

Między dziećmi próbującymi nagrywać, a wyjadaczami jest spora różnica wieku. Między nimi istnieją inni, którzy próbują swoich sił, mają już wyrobiony styl i poziom ich utworów jest już na jakimś poziomie. Niektórzy znaleźli już swoje wytwórnie, inni wciąż szukają kogoś kto ich wypromuje. Właśnie Ci w pośrednim wieku mają teraz szansę zmienić cokolwiek w rapgrze. Oni też oczywiście dzielą się na dwie grupy. Jedni nie ryzykują, próbując dostosować swoje piosenki do gustu wszystkich, drudzy szukają innej drogi, czegoś nowego, odważnego, kontrowersyjnego, przez co w sieci często można trafić na przerost treści nad formą i przerost ambicji nad jakąkolwiek pokorą. Jest to dość niepokojące, a nawet rażące.

Świetnym przykładem tego zjawiska jest raper Blaze, którego utwory można znaleźć w internecie. Ma 20 lat, posiada własne studio, należy do niszowej, ale ugruntowanej na rynku wytwórni należącej do Michała Kosiorowskiego. Inna wytwórnia – Step Records, dzięki której powstała przyjaźń medialna między Redem a Natalią Siwiec (co mogliśmy oglądać w programie Enjoy the View <3 Natalia emitowanym w Vivie), również wypuściła utwór artysty, który możemy zobaczyć na składance ,,Rap Najlepszej Marki”. Raper posiada jakieś umiejętności, sporo znajomości, ale jest strasznie monotematyczny. W piosenkach, wywiadach możemy posłuchać tylko o potrzebie posiadania, zbyt dużych ambicjach, przesadnej pewności siebie. Mimo tego, nie można mu odmówić konsekwencji. Nie można także stwierdzić, że nie próbuje wnieść czegoś świeżego do polskiej muzyki rap. Został już zauważony, posiada nawet pewne grono fanów, ale wciąż jest bardzo kontrowersyjny – jedni go lubią, inni nienawidzą.

Ciekawi nas czy wy chcielibyście by polscy artyści nie bali się mówić o pieniądzach i polski mainstream upodobnił się do amerykańskiego? Może już niedługo raperzy też będą pozować na ściankach podczas eventów medialnych i częściej będziemy pisać o nich ma przeAmbitni.com.


news

Małgorzata Socha nie zrobiła tego dla Vegi! Nie będzie się poniżać!

socha
Małgorzata Socha nie złamała swoich zasad dla reżysera!

Patryk Vega jest niezwykle kontrowersyjnym reżyserem, którego filmy ociekają przemocą i seksem. Małgosia Socha miała dołączyć do obsady jednej z jego produkcji, jednak wyzwanie, które przed nią postawił przerosło aktorkę. W specjalnie przygotowanej dla niej roli, jej bohaterka miała sikać w majtki.

HOT NEWS- Kinga Rusin ocenia decyzję Kevina Harta z prowadzenia Oscarów! Słusznie!?

Odmowa Małgosi z powodu tej sceny oburzyła reżysera. Według niego to dyskwalifikuje aktora, bo powinien być gotowy na każde wyzwanie. Jak zdradza Vega aktorka nawet nie chciała słyszeć o grze w takiej scenie. Teraz już nie ma w panach zatrudnić Małgorzaty

Dobrze zrobiła?

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Wzruszające- jak dzieci wspierały Gołotów w “Agencie”!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

W drodze na zdjęcia do Bangkoku na plan nowego filmu „SMALL WORLD” o handlu dziećmi #smallworld #patrykvega

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Kontynuuj czytanie

news

Kinga Rusin ocenia decyzję Kevina Harta z prowadzenia Oscarów! Słusznie!?

rusin
Kinga Rusin jest specjalistką od oscarowej gali!

Kevin Hart już kilka miesięcy temu zrezygnował z prowadzenia Oscarów, ponieważ wyszły na jaw jego homofobiczne teksty, które publikował na Facebooku. Kinga Rusin ocenia, że jego decyzja była słuszna, bo spowodowałby to jeszcze większą aferę.

HOT NEWS- Wzruszające- jak dzieci wspierały Gołotów w “Agencie”!

Na jego miejsce organizatorzy gali nie znaleźli żadnego kandydata, czemu dziennikarka w ogóle się nie dziwi. Przygotowanie do poprowadzenia takiej uroczystości zajmuje przynajmniej kilka miesięcy. Poprowadzenie Oscarów jest wspaniałym punktem w CV, ale też może zakończyć karierę. Dobrym przykładem jest Neil Patrick Harris, który przedobrzył. 

Raczej się prosi gwiazdy, że poprowadziły galę

Jak sobie poradzą bez prowadzącego? Kinga ocenia w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Koterski szczerze o swoim uzależnieniu- narkotyki są wszędzie!

rusin

Kontynuuj czytanie

news

Wzruszające- jak dzieci wspierały Gołotów w “Agencie”!

gołotów
Dzieci okazały wielkie wsparcie dla Gołotów!

Dużym zaskoczeniem w nowej edycji “Agenta” był udział państwa Gołotów. Andrzej realizował wszystkie zadania z radością, natomiast Mariola podchodziła do nich poważnie. Chciała, aby każde zlecone zadanie było dokładnie wykonane!

Ja podchodziłam bardziej emocjonalnie, jeśli coś nie wyszło

HOT NEWS- Koterski szczerze o swoim uzależnieniu- narkotyki są wszędzie!

Bokser i jego żona są rodzicami dwójki dzieci, które z niecierpliwością czekają na wyniki programie. Syn zajmował się pieskiem rodziców, nawet zabrał go do akademika! Natomiast córka gorąco wspierała mamę przez telefon. Doradzała jej, aby walczyła do końca, ale nie zapominała o swoich zasadach!

Czy ciągła obecność kamer im przeszkadzała? Odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Paweł Domagała i Zuza Grabowska ze Srebrnym Jabłkiem! To, co wokalista napisał na Insta, jest niesamowite!

gołotów

Kontynuuj czytanie

news

Koterski szczerze o swoim uzależnieniu- narkotyki są wszędzie!

koterski
Michał Koterski nie boi się poruszać trudnych tematów.

Misiek Koterski jest jedną z najbarwniejszych gwiazd polskiego show biznesu. Specyficzne poczucie humoru i charakterystyczny wygląd sprawiły, że stał się ulubieńcem fanów. Niestety imprezowy tryb życia aktora spowodował, że został uzależniony…

HOT NEWS- Paweł Domagała i Zuza Grabowska ze Srebrnym Jabłkiem! To, co wokalista napisał na Insta, jest niesamowite!

Na szczęście teraz wyszedł na prostą, a jego uzależnienie stało się przeszłością. Szczerze wyznaje, że narkotyki i alkohol są obecne wśród gwiazd, ale tak naprawdę można je wszędzie znaleźć. Człowiek ma wpływ tylko na siebie, ale może też dawać świadectwo dla innych. 

Fajnie, że coraz osób o tym mówi głośno

Co sądzi o świadectwie Borysa Szyca? Wzruszająca odpowiedź w wideo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ- Michał Szpak leci do Vegas! Zrobi to dla Celine Dion…

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pysio , Pysio , Pysiowanie na czerwonym dywanie 😍🌟❤🔥

Post udostępniony przez Michał Koterski (@misiekkoterski)

Kontynuuj czytanie

HITY